"Український скандал" у США: Байден закликав Трампа оприлюднити розшифровку розмови із Зеленським

"Український скандал" у США: Байден закликав Трампа оприлюднити розшифровку розмови із Зеленським

Фото: Associated Press

Кандидат у президенти звинуватив главу Білого дому у зловживанні владою.

Колишній віцепрезидент США та один із кандидатів на посаду президента від Демократичної партії Джо Байден закликав американського лідера Дональда Трампа оприлюднили розшифровку розмови з президентом України Володимиром Зеленським.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на Twitter-сторінці Байдена.

"Якщо повідомлення у ЗМІ правдиві, то справді немає меж у бажанні Трампа зловживати владою та принижувати нашу країну. Така поведінка особливо огидна, враховуючи те, що вона використовує зовнішню політику нашої держави та підриває національну безпеку заради політичної доцільності", - йдеться у заяві. 

Байден зазначив, що Трамп "використовує вплив та ресурси Сполучених Штатів для тиску на суверенну державу – партнера, який досі зазнає прямого нападу з боку Росії – примушуючи Україну порушувати верховенство права і сподіваючись отримати з цього політичну вигоду".

"Дональд Трамп щонайменше повинен негайно опублікувати стенограму згадуваного дзвінка, щоб американський народ сам міг вирішити, і уповноважити офіс директора національної розвідки припинити засекречування та оприлюднити повідомлення інформатора Конгресу", - заявив Джо Байден.

Нагадаємо,The Washington Post раніше повідомило, що розвідник написав скаргу на президента США Дональда Трампа після його телефонної розмови із лідером іноземної держави. Скарга стосувалася спілкування із закордонним лідером та "обіцянки", яку дав Трамп. Вона була настільки тривожною, що розвідник, який працював у Білому домі, звернувся до генерального інспектора розвідки, сказали двоє колишніх чиновників, знайомих із цим питанням.

Згідно з інформацією видання, за кілька тижнів до того, як була подана скарга, Трамп провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським.

Згодом голова Комітету з розвідки Палати представників Адам Шифф звинуватив Міністерство юстиції в перешкоджанні передавання в Конгрес скарги інформатора, імовірно, що стосується розмови президента Дональда Трампа з одним із зарубіжних лідерів.  Водночас джерело, знайоме з ситуацією, повідомило Reuters, що в скарзі йдеться про "численні дії" Трампа, а не тільки про телефонну розмову з президентом України.

Головні деталі скандалу в США із доносом на Трампа читайте за посиланням.

Телефонна розмова Трампа стосовно України стривожила спецслужби США

Телефонна розмова Трампа стосовно України стривожила спецслужби США

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
"Український" скандал у Вашингтоні
Наступна публікація