Україну можуть знищити політики навіть без допомоги Росії - Bloomberg

Наступний конфлікт може розгорітися навколо прийняття бюджету-2016

В Україні внутрішні протистояння можуть стати фатальними для всієї країни, навіть без  зусиль із боку Росії.

Як йдеться у статті Bloomberg, наразі Росія відволікла свою увагу на Сирію, однак українські чиновники не користуються цією можливістю, а зосереджуються на боротьбі між собою, пише Українська правда.

Автор статті згадує конфлікт між Олегом Барною та Арсенієм ЯценюкомАрсеном Аваковим і Міхеілом Саакашвілі.

Наступний конфлікт, на думку видання, може розгорітися навколо прийняття бюджету-2016.

Повідомляється, що  все це може поставити під питання отримання наступного траншу від МВФ розміром у 17,5 млрд доларів.

"Із все ще свіжими спогадами про провал Помаранчевої революції Україна стоїть перед ризиком того, що внутрішні протистояння знищать другу за десять років спробу вирватися з полону комуністичного минулого", – пише Bloomberg.

"Україна все більше наближається до здійснення політичного самогубства, у чому зацікавлена Москва.", - вважає старший директор Німецького фонду Маршалла США у Берліні Йорг Форбріг.

Крім того, протистояння у парламентській коаліції ставлять під питання отримання наступного траншу міжнародної допомоги розміром в 5 млрд доларів.

Повідомляється, що МВФ вимагає прийняти урядовий варіант бюджету з дефіцитом не більше 3,7% ВВП, або допомога буде припинена.

"Ключовий ризик полягає у тому, що деякі високопосадові політики були б раді роздути бюджет у спробі тримати (вимоги) МВФ подалі і не допустити антикорупційних зусиль", – заявив виданню експерт Aberdeen Asset Management Plc в Лондоні Віктор Жабо, додаючи, що якщо зірветься угода з МВФ, економічного зростання в Україні наступного року не буде.

"Ми очікуємо, що парламент прийме бюджет, програма МВФ продовжиться з незначною затримкою, а коаліція збережеться на наступні півроку", – заявив експерт Банку Америки Вадим Храмов.

Видання зазначає, навіть якщо парламент зробить все правильно, проблемні питання залишаться актуальними і наступного року.

"Очевидно, що розбіжності всередині правлячої коаліції стають перешкодою для політики. Ймовірність того, що Яценюк залишиться на посаді означає, що протистояння, скоріш за все, посиляться на початку 2016 року", – заявив аналітик Eurasia Group Алекс Брідо.

Нагадаємо, що Bloomberg назвав 10 найгірших сценаріїв для світу на 2016 рік. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: