Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Умеров пояснив, як створення кримськотатарської автономії допоможе Україні повернути Крим

За його словами, право на самовизначення – невід’ємне право будь-якого народу.

Створення кримськотатарської автономії і закріплення за кримськими татарами статусу корінного народу України надасть Києву додаткові аргументи для повернення Криму.

Про це в інтерв’ю Українській правді заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров.

"Можна буде говорити, що ми готові вирішувати проблеми корінного народу, ми готові вирішити питання про реалізацію права на самовизначення, ми готові і будемо вирішувати їх проблеми, пов'язані з асиміляцією і так далі", - сказав він.

Умеров зазначив, що право на самовизначення – невід’ємне право будь-якого народу, тому "у Криму повинна бути як мінімум кримськотатарська автономія".

Водночас заступник голови Меджлісу зауважив, що вимоги автономії не означають відділення від України. 

Нагадаємо, у липні минулого року президент України Петро Порошенко заявив, що Україна має внести зміни у 10 розділ Конституції України щодо надання права кримським татарам на самовизначення.

"Ми зобов'язані дати кримським татарам право на самовизначення в рамках єдиної української держави. Це те, що ми заборгували кримським татарам. Українська влада це мала зробити принаймні 20 років тому. І зараз ситуація була би абсолютно іншою", - сказав президент. 

Голова Междлісу Рефат Чубаров у лютому цього року заявляв, що єдиний ключ для деокупації Криму і повернення туди українського суверенітету є право кримських татар на самовизначення. За словами Чубарова, українська влада обіцяла створити робочу групу щодо змін у Конституцію, які закріплювали би принципи існування Кримської Автономії на основі права корінного народу на самовизначення. Але робоча група досі не створена, попри усну підтримку з боку політиків, у тому числі президента Петра Порошенка. 

Відео Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз відмовились просити у Кремля помилування

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції