Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
УПЦ МП має вказати у назві свою приналежність до РПЦ – міністр культури

Політика уряду щодо російської церковної присутності в Україні залишається незмінною.

Церковні структури Московського патріархату в Україні мають вказувати свою приналежність у назві. Про це заявив РІСУ міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський.

"Є контекст, і контекст зрозумілий: з нами розв’язали війну, і це гібридна війна. І Україна, попри те, що на неї напали, не втручалась в діяльність церкви Московського патріархату. Ми розуміємо, що центр впливу на Українську православну церкву Московського патріархату розташовано в Росії, в Москві. Звичайно, що Україна має якимось чином враховувати це. І я вважаю, що той принцип, що церква повинна внести в свою назву ідентифікацію, що вона відноситься до Російської православної церкви – це зрозуміла норма, яка просто визначає, хто є хто", - пояснив урядовець.

Відео ПЦУ звернулась до міжнародних організацій через утиски вірян від РПЦ

ПЦУ просить ООН, ОБСЄ, Євросоюз та учасників Мінського процесу допомогти зупинити гоніння на автокефальну церкву в Криму та окупованих територіях Донбасу. Про це йдеться у заяві Священного синоду помісної церкви. Зокрема, про залякування російською церквою українських громад, які хочуть перейти до помісної церкви.

ПЦУ звернулась до міжнародних організацій через утиски вірян від РПЦ

На його думку, втручання держави в питання формулювання назв релігійних об’єднань є "не дуже правильним", однак це пояснюється періодом агресії проти України та окупації частини її території – Криму та окремих районів Донецької і Луганської областей. "Всі повинні розуміти, що центр впливу на Українську православну церкву Московського патріархату розташовано в Москві – через той же синод", - вважає міністр. У такому контексті він не бачить проблеми в діях влади щодо назви РПЦ в Україні.

"Я вважаю, що це нормально, коли країна позначає, хто є хто. І мені здається, що не можна в цьому контексті вважати таке позначення втручанням. Щоб люди могли свідомо обирати. Держава ж нічого не робила, вона просто сказала: давайте позначимо. Все. Свобода віросповідання залишається, але давайте позначимо, хто є хто на цій території. Я не бачу в цьому жодних проблем", - зауважив Бородянський, і додав, що "нормально" ставиться до схваленого за попередньої влади закону про зміну назви церковної структури РПЦ в Україні.

Фотогалерея Довгоочікуване вручення Україні Томосу: як це було (12 фото)

Також міністр пояснив, що не вбачає проблем у підтримці державою процесу надання томосу про автокефалію для українських православних. "Взагалі, що це було, і як це відбулося, і що значить, коли одна частина віруючих не визнає іншу частину. Як ми знаємо, наприклад, Православна церква Київського Патріархату не була канонічною церквою. Це означає, що мільйони віруючих не могли реалізовувати свої релігійні права в той спосіб, в який вони хотіли – в канонічній церкві. Це нормальне бажання віруючої людини – бути в канонічній церкві. Для того, щоб церкви стали канонічними, їм запропонували об’єднатися та створити єдину помісну церкву. До цієї пропозиції дослухалися УПЦ КП і УАПЦ, які не були канонічними з точки зору Вселенського православ’я, та деякі єпископи УПЦ МП. Тобто що відбулось з точки зору держави, на мій погляд? Держава забезпечила потреби вірян в реалізації своїх прав. Це дуже важливо розуміти, тому що це спекуляції щодо того, що держава втрутилась, виборола. Що це політична історія", - пояснив Бородянський і додав, що держава зобов’язана забезпечувати реалізацію прав людей на свободу віросповідання.

Залиште свій коментар

Вибір редакції