Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
УПЦ МП викрили у брехні. Церковники розповсюджували фейк про захоплення "Азовом" храму

Камера відеоспостереження не зафіксували жодних бійців зі зброєю.

У Страстний тиждень перед Великоднем розгорівся релігійний скандал у селі Птича на Рівненщині, де чотири роки громади Київського та Московського патріархатів змагаються за храм.

Але в ніч проти вівторка стався черговий виток - суд зняв арешт з храму на користь УПЦ МП. Громада села, яка з цим не погодилася, силою зайшла до храму. Офіційні та неофіційні рупори УПЦ МП заявили усьому світу - храм захопив Київський Патріархат з бійцями "Азову" та "Айдара" з автоматами та балаклавах. При цьому вірян Московського Патрірахату нібито виводили з храму під прицілом.

У 100-річному храмі служила парафія УПЦ МП. Священику в 1990-х навіть вдалося приватизувати церкву, тобто майно громади. Але війна на Сході все змінила і більшість парафії вирішила змінити конфесію з Московського патріархату на Київський - тоді і дізналися про приватизований храм. З того часу почалася війна за храм: суди, бійки і чвари в громаді. Аби зняти гостроту, суд арештував культову споруд. 

Аж раптом на  Великодній тиждень Дубненський суд раптом зняв арешт з храму на користь єпархії Московського Патріархату. Ситуація миттєво переросла в нове протистояння, а оскільки прибічників Московського патрірхату в селі мало, священики УПЦ МП привезли спортсменів з Рівного та Дубно.

Представник місії ОБСЄ приїхав наступного дня після конфлікту. Спочатку він опитував вірян Київського Патріархату, які визнали, що зайшли в храм. Але за останні чотири роки обидві громади постійно зі скандалами входять у будівлю церкви. Далі опитав громаду Московського Патріархату. Вони усі ці роки, поки храм під арештом, служать у гаражі на подвір'ї священика.  Тут спочатку повторюють заяву офіційного сайту.

"Вони були люди в балаклавах. Окрім жителів села, які підтримують Київський патріархат", - заявив священик УПЦ МП отець Віктор.

Але після повторного запитання, хто бачив озброєне захоплення правими організаціями особисто, виникла тягуча мовчанка. 

Цей батюшка каже, що втаємничених бійців привіз і відвіз мікроатобус через 15 хвилин з моменту заходу в храм. Камера спостереження на приміщенні сільської ради не показала нікого. "Нікого немає, стоять дві машини представників поліції. Далі підходить група людей. Стоїть група людей, спілкуються з поліцією, потім підходить ще група людей. Одразу починає працювати болгарка, люди зрізають двері", - коментує сільський голова Ярослав Вознюк.

Втім, на відео немає бійців зазначених батальйонів. Усе побачене у сільраді підтверджене свідченнями поліцейського Назара Вовтонюка, який був на місці від початку. "Я можу стверджувати, що це було місцеве населення. Вони всі один одного знали. Це було місцеве населення. "Айдару", "Азову" не було. В камуфляжах людей також не було", - повідомив правоохоронець.

Виявляється, не зважаючи на арешт, в храмі перебували дві вірянки УПЦ МП, які охороняли будівлю церкви зсередини. "Я не бачила, було темно. Їх зайшло в церкву четверо – Дайнеко Микола, Дайнеко Іван, Остапчук Анатолій. Вони зайшли до нас у притвор, всі односельці", - розповіли вони.

Ще більше стало відомо в місцевій лікарні, куди привезли другу постраждалу вірянку УПЦ МП. Пані Марію вдарили у скроню. Підозра на струс мозку. Жінка каже, що, коли почали різати решітку храму, вона поливала людей з вогнегасника, за що отримала удар в голову.

"Автомати бачила у міліції, яка була рядом. Люди, які зайшли в храм, були нашими односельцями. Чотири чоловіки. Я впізнала їх", - зазначила Марія Рикун, жителька Птичої.

Офіційні та неофіційні рупори УПЦ Московського Патріархату збрехали не тільки українцям, а й усьому світові. Ця інформація про озброєні "Айдар" та "Азов" була вигадана, аби вчергове продемонструвати гоніння на церкву. Можливо, відповідь полягає у тому, що в Птичі практично не залишилось вірян УПЦ Московського Патріархату. Сільський голова серед натовпу прихильників Московського Патріархату фактично не знайшов місцевих.

Невідомо, чому дубенський суддя ухвалив таке раптове рішення, але точно воно спричинило тяжкі наслідки і для мешканців Птичої, і для інформаційної безпеки держави. До речі, МВС швидко спрацювало і тепер храм знову під арештом.

Сергій Гальченко

ВідеоМережу сколихнула фейкова новина про захоплення храму бійцями "Азову" і "Айдару" на Рівненщині

У селі Птича на Рівненщині уже 4 роки громади Київського та Московського патріархатів змагаються за храм у селі. А нещодавно УПЦ МП заявила, що вірян МП виводили з храму під прицілом бійців "Азову" та "Айдару" з автоматами і в балаклавах. На події одразу відреагували ОБСЄ та МВС, але новина вкотре виявилась фейковою.

Мережу сколихнула фейкова новина про захоплення храму бійцями "Азову" і "Айдару" на Рівненщині

Залиште свій коментар

Вибір редакції