Уряд Нідерландів хоче змінити Угоду про асоціацію між Україною та ЄС - ЗМІ

Гаага не хоче військового співробітництва з Києвом і проти того, щоб Україна вступила в ЄС.

Нідерланди хочуть змінити Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, керуючись результатами референдуму, на якому голландці проголосували проти ратифікації Угоди.

Про це повідомляє австрійське видання Die Presse з посилання на голландських дипломатів, передає Європейська правда.

"Уряд в Гаазі надає перевагу тихій дипломатії за лаштунками. І зараз, коли Нідерланди головують у ЄС, у них є можливість спробувати змінити деякі пункти в договорі ЄС та України", - йдеться в статті.

Голландський уряд хоче виключити з Угоди пункт про співробітництво між Україною та ЄС в оборонній сфері або пом'якшити умови такого співробітництва. У Гаазі вважають, що збереженням миру в Європі та Україні має займатися НАТО, а не ЄС.

Також Нідерланди хочуть гарантій, що Україна не отримає автоматичний доступ до фінансових джерел ЄС і що Угода не передбачатиме вступ України до ЄС.

Але для зміни тексту угоди Україна-ЄС необхідна згода усіх членів ЄС, які вже ратифікували її в нинішньому вигляді. Проти зміни угоди виступають Польща і три країни Балтії, які наполягають на збереженні пункту про військово-технічне співробітництво між ЄС і Україною.

Die Presse зазначає, що Нідерланди навряд чи досягнуть якогось рішення до 23 червня, коли відбудеться референдум про членство Великої Британії в ЄС. Крім того, для зміни умов угоди потрібна і згода України.

Нідерланди не скасовуватимуть Угоду про асоціацію між Україною та ЄС

Таке рішення ухвалив парламент країни. "Проти" скасування проголосувало 75 депутатів, тоді, як 71 парламентар голосував "за". Переглянути Угоду вимагали після нещодавнього референдуму. На ньому проголосувала лише третина населення, але 61% висловився проти Угоди про асоціацію з Україною. Утім, референдум був консультативним і не зобов'язував уряд скасовувати угоду. 

Нагадаємо, 6 квітня у Нідерландах відбувся референдум щодо угоди про асоціацію України і ЄС.  Згідно з нідерландським законодавством, він має консультативний характер, а, отже, остаточне рішення про ратифікацію Угоди після проведення внутрішніх дискусій і процедур буде ухвалювати уряд Нідерландів.

Результати референдуму були оголошені в Гаазі у міжнародному прес-центрі Nieuwspoort. Згідно з даними, явка становила 32,28%, проти проголосували 61%, за – 38,21%. 

Референдум у Нідерландах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: