Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Усі сторони погодили "формулу Штайнмаєра" щодо Донбасу - представник ОБСЄ

Окремого документа, який би підписали усі сторони, на переговорах у Мінську немає.

Усі сторони переговорів у Мінську щодо Донбасу - Україна, Росія, ОБСЄ та представники бойовиків на Донбасі - погодили "формулу Штайнмаєра".

Про це повідомив посередник на переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі від ОБСЄ Мартін Сайдік, передає "Радіо Свобода".

"Члени ТКГ і представники ОРДЛО листами на мою адресу підтвердили узгодження "формули Штайнмаєра", – сказав Сайдік.

Ця формула передбачає запровадження закону про особливий статус окупованої частини Донбасу після проведення там місцевих виборів, згідно з законодавством України, та підтвердження вільного і демократичного проведення спостерігачами від ОБСЄ.

Рішення ТКГ про затвердження "формули Штайнмаєра" відкриває можливість проведення цього року зустрічі лідерів "норманської четвірки" щодо Донбасу. На її ухваленні у Мінську наполягала Росія.

Окремого документа, який би підписали усі сторони, на переговорах у Мінську немає. Усі учасники ТКГ - Україна, Росія, ОБСЄ, а також ОРДО і ОРЛО окремими листами на адресу Сайдіка підтвердили текст пропозиції щодо імплементації українського законодавства на Донбасі – так званої "формули Штайнмаєра". Це той самий текст, який узгодили 11 вересня представники лідерів "норманської четвірки".

Раніше президент України Володимир Зеленський пояснив, що передбачає "формула Штайнмаєра".

"Це одне, в принципі, два речення. Тимчасовий закон про особливий порядок самоврядування в окремих районах Луганської та Донецької областей, відомий також як особливий статус Донбасу, починає діяти на постійній основі за умови – це дуже важливо - коли там відбудуться вибори, місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією України та законодавством України, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів. … Це означає, що ніяких виборів під дулом кулеметів не буде і не може бути", - сказав Зеленський.

Глава держави нагадав, що "закон про особливий статус Донбасу діє до 31 грудня 2019 року. Буде новий закон, який розроблятиме парламент у тісній співпраці та публічному обговоренні із суспільством. У цьому новому законі не буде перейдено жодної червоної лінії. Саме тому немає і не буде ніколи ніякої капітуляції. Ніякої!".

Відео Що таке "формула Штайнмаєра"

Це схема вирішення конфлікту на Донбасі, запропонована 2015 року під час зустрічі Нормандської четвірки тодішнім міністром закордонних справ, а тепер - президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром. Послідовність кроків - у сюжеті.  

Що таке "формула Штайнмаєра"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції