Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ув'язнені окупантами кримські татари опинилися в найгіршому становищі серед політв'язнів – адвокати

На території АРК не діють дипломатичні можливості МЗС України, бо Київ не визнає півострів іноземною територією.

Кримські політв'язні Кремля опинилися в гірших умовах, ніж ті, кого тримають у самій Росії. Так говорять у Меджлісі кримськотатарського народу та закликають США і Євросоюз у жодному разі не мають знімати економічні і політичні санкції з Москви, допоки Кремль не відпустить усіх політичних заручників, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Точну кількість ув'язнених на півострові кримських татар наразі назвати не може ніхто. Але відомо, що у в'язницях і слідчих ізоляторах тримають близько двох десятків людей, які публічно не визнали анексії Криму Росією. За це окупанти називають їх терористами та екстремістами.

Відео Кримський Меджліс намагається зробити так, аби про долю їх політв'язнів говорив увесь світ

Першими після окупації Криму російські спецслужби ув'язнили Ахтема Чийгоза, Алі Асанова і Мустафу Дегерменджи. Сталося це на початку 2015 року. Чоловіків звинуватили в організації масових заворушень біля будівлі парламенту Криму 26 лютого 2014 року. Тоді у Сімферополі відбувалися два мітинги. Один – за Крим у складі України, другий – за встановлення на півострові російської влади. Закінчилися акції протистоянням із загиблими і пораненими. Жодного прихильника Росії не затримали. "Добитися за посередництвом цих репресій не просто лояльності, а спробувати максимально витіснити з півострова кримських татар", - розкриває мету агресорів адвокат Марк Фейгін.

Наступні арешти сталися у 2016 році. Російські спецслужби влаштували обшуки в будинках кримських татар, трощили шибки і меблі, затримали понад 15 людей і звинуватили їх у тероризмі. Судова справа відома, як "справа Хизб ут-Тахрир". Це назва ісламістської політичної партії. Російські спецслужби як партію її не визнають і називають терористичною організацією.

Ситуація, в яку потрапили кримські політв'язні, набагато гірша, ніж у тих в'язнів Кремля, яких тримають на території Росії. Так вважає адвокат Микола Полозов. "На цю територію не поширюється консульська допомога. І якщо в інших справах велику підтримку надавало МЗС України, то в Криму нічого цього немає. Крім того, істотною проблемою в Криму є інформаційний вакуум, який створила Російська Федерація", - каже він.

Правозахисники таі представники Меджлісу кримськотатарського народу вважають, про долю кримських політв'язнів треба гучно говорити, аби на них звернули увагу міжнародні організації. Коли питанням кримських татар перейматиметься чи не увесь світ, Кремль буде змушений їх звільнити. "Заклик до всього світу: спрямуйте туди своїх представників, щоби вони побачилися з громадянами України! Це десятки людей. Чому вони кинуті?", - обурений голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Кореспондент ТСН Мар'яна Бухан

Залиште свій коментар

Вибір редакції