В Антикорупційній ініціативі ЄС позитивно оцінили законопроєкт Зеленського про покарання за незаконне збагачення

Там зазначили, що його серйозно розглядає міжнародне співтовариство.

Внесений до парламенту законопроєкт президента Володимира Зеленського про відновлення покарання за незаконне збагачення є своєчасною ініціативою і всерйоз розглядається міжнародним співтовариством.

Про це в інтерв’ю "Інтерфаксу" розповіла очільниця Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні Ека Ткешелашвілі.

"Потрібно відзначити, що ця ініціатива навіть ширша, ніж попередня, яка стосувалася тільки кримінальної частини за незаконне збагачення. У цій версії з'явився дуже цікавий елемент, як в цивільному праві. Тобто в разі, якщо факт незаконного збагачення буде доведений та обґрунтований, активи, отримані незаконним шляхом державними службовцями або представниками місцевого самоврядування, будуть конфісковані", - зазначила вона.

За її словами, подібними ініціативами буде створений фундамент, який дозволить запобігати подальшим злочинам, що стосуватимуться незаконного збагачення.

"Ця ініціатива серйозно розглядається міжнародним співтовариством. Ми готові допомогти, готові бути втягнутими в цей процес з тим, щоб бути частиною його розвитку", - підкреслила Ткешелашвілі.

Нагадаємо, у лютому Конституційний Суд України визнав статтю про незаконне збагачення "такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною)". Зазначимо, що саме впровадження статті про незаконне збагачення у 2015 році було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Рішення КС одразу розкритикували різні політичні сили. Водночас, тодішній президент Петро Порошенко пообіцяв після оприлюднення рішення щодо статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення внести до Верховної Ради новий законопроєкт щодо відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Він пообіцяв, що проєкт закону у новій редакції буде виписаний так, "що комар носа не підточить".

Своєю чергою ЄС, США, МВФ та Світовий банк вважають, що нові законопроєкти щодо поновлення статті про незаконне збагачення у Кримінальному кодексі, зокрема й запропонований тодішнім президентом Петром Порошенком, не можуть стати ефективним засобом у боротьбі з корупцією та повинні бути переглянуті.

3 червня Верховна Рада зареєструвала законопроєкт президента України Володимира Зеленського про повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Він пропонує цивільну конфіскацію незаконно отриманого майна, а також можливість притягнути до відповідальності осіб, які здійснили злочин у попередні 3 роки до ухвалення законопроєкту. Однак Рада 6 червня відмовилась розглядати цей документ.

Відео Іноземні партнери підтримали законопроект Зеленського про незаконне збагачення

Не лише за ґрати, а й конфіскація. Вже у четвер, сподіваються в Адміністрації президента, до порядку денного може потрапити проект закону про незаконне збагачення. Документ, кажуть, кардинально відрізняється від попередньої редакції. Її, спочатку підтримала Верховна Рада, а пізніше скасував Конституційний суд. У оновленій версії, кажуть в команді президента, всі спірні пункти переписали.  

Іноземні партнери підтримали законопроект Зеленського про незаконне збагачення

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів