Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В апараті ВР вирахували можливу дату першого засідання нового складу парламенту

Восени нова Верховна Рада вже має запрацювати.

Новий склад Верховної Ради України має приступити до роботи найпізніше на початку вересня. Про це заявив заступник керівника парламентського апарату Петро Боднар.

"Думаю, що ми будемо дихати в спину датам, передбаченим законом. Тобто буде максимально швидка розв'язка всього", - зізнався він. І пояснив, що за процедурою спікер має звернутися до партій та отримати пропозиції щодо учасників підготовчої групи першого засідання. Далі ця група визначить місця для депутатів у сесійній залі та вирішить інші питання. "Це болючий процес. Тому що депутати дуже уважно ставляться до того, де вони сидітимуть", - пояснив працівник апарату.

Фотогалерея На Верховну Раду завалилась 25-метрова смерека (5 фото)

Він також розповів, що закон передбачає встановлення кінцевих офіційних підсумків голосування протягом 20 діб від дня проведення виборів. Далі списки обраних кандидатів оприлюднюються в офіційних друкованих виданнях, після чого надається максимум 30 днів для початку повноцінної роботи нового складу законодавчого органу. За підрахунками Боднара, найпізніше Рада має зібратися 10 вересня. Але, на його думку, це може статися і раніше.

Протокол передбачає, що перше засідання новообраного парламенту відкриває найстарший за віком народний депутат. Він же зачитуватиме текст присяги, яку перед відкриттям першої сесії складуть і скріплять підписами нардепи. На урочисте засідання Верховної Ради прийдуть парламентарі попереднього скликання, президент України, прем'єр-міністр, члени Кабінету міністрів, судді Конституційного суду, голова Верховного суду, генеральний прокурор, омбудсмен, голова Рахункової палати та інші офіційні особи за рішенням підготовчої групи.

Як повідомлялося, в Україні завершилась передвиборча кампанія до Верховної Ради. Вся політична агітація має бути припинена від 0:00 суботи, 20 липня, щоб не порушувати законодавства. Вибори відбудуться 21 липня. Дільниці на всій території держави будуть відкриті о 8:00 і закриються о 20:00. За місця у парламенті дев'ятого скликання будуть боротися 22 партії. Також половину парламенту оберуть на мажоритарних округах.

ВідеоЗеленський та Парубій продовжують дискутувати довкола позачергового засідання Верховної Ради

Парубій двічі відмовив Зеленському у його скликанні. Спікер каже, що Офіс президента неправильно формулює. І не приводить свої послання до парламенту у відповідність до чинного законодавства. Парубій підозрює, що на Банковій свідомо припустилися помилки, щоб потім всіх собак повісити на Раду. Мовляв, це вона не хоче приймати законів.    

Зеленський та Парубій продовжують дискутувати довкола позачергового засідання Верховної Ради

Залиште свій коментар

Вибір редакції