У Берліні з хвилини на хвилину розпочнуться переговори у "нормандському форматі"

Дата публікації
У Берліні з хвилини на хвилину розпочнуться переговори у "нормандському форматі"

Спільних заяв для преси ані до, ані після зустрічі не передбачено

Глава українського МЗС вимагає повного виконання мінських домовленостей. 

Кризові переговори щодо війни в Україні з хвилини на хвилину розпочнуться в Берліні. На черговий раунд "нормандського формату" голова німецького МЗС запросив до себе колег з України, Франції та Росії. Востаннє вони зустрічалися більше тижня тому. Утім відтоді ситуація на сході України різко погіршилася, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Переговори почнуться ось-ось. Щоправда, спільних заяв для преси ані до, ані після зустрічі не передбачено. Кілька слів готовий сказати тільки господар заходу Франк-Вальтер Штайнмаєр. Зміст заяви німецького дипломата неважко передбачити. Передусім тут хочуть зупинити активні бойові дії. Це вже третя зустріч у "нормандському форматі" на віллі посеред лісу, остання проходила 8 днів тому. За цей короткий час ситуація на сході України радикально погіршилася. Йдеться передусім про те, щоби зупинити активні бойові дії.

Позиція України зрозуміла: глава українського МЗС вимагає повного виконання мінських домовленостей. Павло Клімкін наголошував на реалізації лінії розмежування на Донбасі і відведення від неї важкої артилерії, ефективному контролю українсько-російського кордону, доступі української гуманітарної допомоги на окуповані території Донбасу та обмін заручниками.

З чим прибула у Берлін Росія теж відомо: Сергій Лавров встиг зранку дати прес-конференцію у Москві. Теж говорив про важливість мінського договору, щоправда його пункти у білокам'яній трактують по своєму. Москва вимагає від Києва визнання влади так званих "ДНР" і "ЛНР" законними і наполягає на особливому статусі цих територій. Очікується, що завершаться переговори пізно вночі.

Нагадаємо, що раніше зустріч міністрів закордонних справ у "нормандському форматі" відбулася 12 січня

 Кореспондент ТСН Наталя Фібріг.

Кризові переговори про війну в Україні з хвилини на хвилину розпочнуться в Берліні

Кризові переговори про війну в Україні з хвилини на хвилину розпочнуться  в Берліні
Наступна публікація