У Гаазі у справі "Україна проти РФ" визначено графік подальших процедур

Строки подання меморандуму задовільнили українську сторону.

У п'ятницю, 12 травня, в Гаазі відбулася нарада делегацій сторін у справі "Україна проти РФ" у МС ООН.

Про це повідомила прес-служба МЗС України.

Нарада відбувалася під головуванням голови Суду Ронні Абрахама. За її результатами було визначено графік подальших процедур у справі.

Зокрема, Україна має подати свій письмовий меморандум до 12 червня 2018 року, Російська Федерація свій контр-меморандум - до 12 липня 2019 року.

У прес-службі пояснили, що строки подання меморандуму України - 13 місяців - відповідають загальному наміру української сторони.

Результати засідання, яке мало процедурний характер, будуть оформлені наказом Голови Суду.

Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН у Гаазі не задовольнив прохання України про попередні заходи стосовно Росії щодо порушення нею Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Але разом із тим суд погодився запровадити запобіжні заходів проти РФ для захисту національних меншин в Криму за позовом України. 

Зокрема, Україна звинувачує Росію у порушенні одразу кількох конвенцій ООН — насамперед конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Позов до суду в Гаазі Україна подала 16 січня 2017 року.

Україна в рамках позову до Росії просила Міжнародний суд ООН ввести тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовження порушень прав людини з боку РФ в період розгляду судом справи по суті з метою захисту цивільного населення під тимчасово окупованому Криму і на Донбасі. 

ВідеоСуд в Гаазі відмовив у тимчасових заходах проти Росії за конвенцією проти фінансування тероризму

Залиште свій коментар