В Конгресі США звернулись до Байдена з проханням змінити дату візиту Зеленського до Вашингтона

В Конгресі США звернулись до Байдена з проханням змінити дату візиту Зеленського до Вашингтона

Фото: Associated Press

Канікули в Конгресі триватимуть від 7 серпня до 20 вересня.

Конгресмени звернулись до Білого дому з проханням змінити дату візиту Володимира Зеленського до Вашингтона, оскільки 30 серпня, коли українського президента і запросили до США, Конгрес буде на канікулах, що ускладнює планування зустрічей з конгресменами та сенаторами.

Про це українській службі "Голосу Америки" розповіла конгресвумен Марсі Каптур, співголова Групи підтримки України у Конгресі США.

"Мені не подобається такий час взагалі. Ми надіслали листи президенту [Джо Байдену], закликаючи, щоб цю дату змінили - для того, щоб члени Конгресу були тут у Вашингтоні в один час. Я сподіваюсь, що президент це розгляне. Я знаю, що він дуже зайнятий - це перший рік його адміністрації. Але змінити дату не так складно і дозволити нам провести належний діалог з українським президентом", - сказала Марсі Каптур.

Зазначається, що напередодні обрану дату візиту Зеленського розкритикував також сенатор Тед Круз.

Водночас Володимир Зеленський відреагував на запрошення свого американського колеги Джо Байдена відвідати Вашингтон 30 серпня і заявив, що очікує "на змістовну та плідну зустріч".

В Офісі президента ж заявили, що візит Зеленського до США є важливим для двосторонніх відносин між країнами. В ОП уточнили, що насамперед на зустрічі обговорять безпекові питання та російський проєкт "Північний потік-2". Крім того очільники держав звернуть увагу і на інші питання: спільні проєкти та ініціативи у сферах безпеки й оборони, торгівлі, інвестицій, енергетики, клімату, сільського господарства, інфраструктури та цифрової трансформації.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак та глава МЗС Дмитро Кулеба збираються до Вашингтона для організації зустрічі.

Нагадаємо, що президент Сполучених Штатів Джо Байден 21 липня офіційно запросив свого українського колегу Володимира Зеленського відвідати Вашингтон 30 серпня.

Новини України: візит до США - Зеленський відповів на запрошення Байдена

Новини України: візит до США - Зеленський відповів на запрошення Байдена

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація