В Москві заявили, що Євросоюз "душить Донбас" не визнаючи виданих Росією паспортів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

МЗС РФ звинуватила ЄС в погіршенні ситуації на Донбасі.

Міністерство закордонних справ РФ заявило, що країни Євросоюзу почали брати участь в політиці "удушення" жителів Донбасу, оскільки не визнають видані жителям ОРДЛО російські паспорти.

Про це повідомили в російському відомстві 18 лютого.

В Москві переконані, що невизнання незаконно виданих на окупованій території паспортів – це порушення прав людини.

"До тактики удушення жителів Донбасу приєдналися і держави ЄС. Частина країн Євросоюзу вирішили не визнавати видані донбасівцям з гуманітарних міркувань російські паспорти і не ставити в них шенгенські візи, як раніше було зроблено стосовно жителів Криму. Вважаємо це прямою дискримінацією і порушенням прав людини", – заявили в російському дипвідомстві.

Як повідомлялося, за інформацією російських ЗМІ, у 2019 році 196 тисяч мешканців ОРДЛО отримали російське громадянство. Зокрема, громадянами Росії стали 126 тисяч жителів "ДНР" і "ЛНР". А близько 60 тисяч осіб - це жителі інших районів Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР". Українські дипломати висловили рішучий протест проти цього. Президент Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням щодо цієї ситуації. Дії РФ засудили і в штабі переможця президентських виборів Володимира Зеленського. В українському уряді закликали мешканців окупованих територій не приймати російські паспорти, а згодом визнали їх незаконними

1 травня президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для окремих категорій громадян України. Зокрема, жителів окупованих територій і біженців з Донбасу і Криму.

8 травня Кабмін визнав незаконними російські паспорти, видані мешканцям окупованого Донбасу - насамперед Луганської та Донецької областей. У рішенні передбачений перелік так званих підрозділів, уповноважених РФ на видавання паспортів

Відео Росія видала фейкові паспорти бойовикам "ЛДНР", аби ті переїхали до окупованого Криму

Бойовики терористичних організацій "ЛДНР" Ігор Безлер та Олег Іванніков. Росія допомогла їм змінити прізвища і тепер вони переховуються в окупованому Криму. Таку інформацію оприлюднили міжнародні розслідувачі сайту Bellingcat.  

Росія видала фейкові паспорти бойовикам "ЛДНР", аби ті переїхали до окупованого Криму

Залиште свій коментар

Вибір редакції