Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В МВФ привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд, але очікують скасування норми про апеляцію

Лагард і Порошенко обговорили створення суду.

Міжнародний валютний фонд вітає ухвалення закону про Антикорупційний суд, але вважає необхідним скасування норми про апеляцію.

Про це йдеться у заяві директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард за підсумками розмови з президентом України Петром Порошенком.

"Я дуже заохочена прийняттям Верховною Радою закону про Вищий антикорупційний суд, що є важливим кроком у боротьбі влади з корупцією. Новий закон відкриває шлях для створення незалежного і сильного антикорупційного суду, який разом з існуючими установами (НАБУ та Спеціальна антикорупційна прокуратура) сприятиме забезпеченню відповідальності та справедливості, яку вимагають громадяни України своїх державних службовців", - йдеться у заяві Лагард.

ВідеоЯкщо депутати не створять Антикорупційний суд на чесних засадах, МВФ відмовиться надавати кредити

Розгляд в другому читанні триває. Наступного тижня Верховна Рада матиме можливість ухвалити цей закон в цілому. Народні депутати уповільнюють процес, але цій новій політичній інституції бути. 5-7 червня закон має бути проголосований. Інакше Україна не отримає транш МВФ. Створення цього суду – це екзамен на наявність політичної волі у політичної еліти щодо боротьби з корупцією.

Якщо депутати не створять Антикорупційний суд на чесних засадах, МВФ відмовиться надавати кредити

Директор-розпорядник МВФ "віддала належне президенту України за його лідерство, що дозволило схвалити закон" і привітала його намір забезпечити функціонування суду до кінця поточного року.

Лагард і Порошенко погодились, що для парламенту зараз важливо швидко схвалити додатковий закон, поданий президентом для офіційного заснування суду, а також необхідні зміни, щоб відновити вимогу, згідно з якою Антикорупційний суд буде розглядати всі справи, що підпадають під його юрисдикцію, у тому числі відповідні судові рішення першої інстанції, як це було в законопроекті, схваленому в першому читанні.

"Ми також погодилися працювати в тісному співробітництві, у тому числі з урядом, з метою своєчасного здійснення цього та інших заходів, зокрема стосовно цін на газ та бюджету, які є критичними для завершення очікуваного розгляду в рамках програми підтримки програми МВФ в Україні", - йдеться у заяві Лагард.

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада України ухвалила законопроект, яким передбачається створення Антикорупційного суду. Спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон 9 червня, а український президент через два дні – 11 червня. 

Створення Антикорупційного суду має завершити масштабну антикорупційну реформу в Україні та дати поштовх до подальшої активної співпраці із західними партнерами, оскільки ухвалення цього законопроекту було чи не найважливішою вимогою для подальшого фінансування з їхнього боку.

Після публікації тексту законопроекту виявилось, що завдяки одній із поправок низка топ-чиновників може уникнути покарання за вчинені злочини. Правка ввела до закону норму, за якою апеляційні скарги щодо вироків у справах НАБУ і САП, озвучених до створення Антикорупційного суду, буде розглядати не його апеляційна палата, а апеляційні суди загальної юрисдикції.

Залиште свій коментар

Вибір редакції