У МЗС Росії назвали вимоги України щодо Савченко "безперспективними" й "абсурдними"

Справу української льотчиці у відомстві назвали "внутрішньою справою" Росії.

У Міністерстві закордонних справ РФ вважають суд над українською льотчицею, депутатом і делегатом ПАРЄ Надією Савченко "внутрішньою" справою.

Про це сьогодні в Раді Федерації РФ заявив уповноважений МЗС Росії з питань прав людини, демократії та верховенства права Костянтин Долгов, передає УНІАН.

"Це безперспективні спроби, але спроби дуже показові, через втручання в наші внутрішні справи. Робота і надалі будуватиметься тільки в правовому полі Росії", - сказав Долгов.

Він вважає, що з боку України були зроблені "абсурдні вимоги" в контексті судового процесу у справі Савченко, які безпосередньо порушують принцип верховенства права.

Долгов також шкодує, що до цих спроб підключилися західні країни. "Деякі з них намагаються ігнорувати в цьому випадку принцип незалежності судової системи, про який вони так дбають стосовно власних держав, але намагаються відмовити в цьому Російської Федерації", - сказав він.

Нагадаємо, що засуджена в Росії до 22 років колонії українка Надія Савченко розглядається як єдиний варіант обміну на затриманих російських спецназівців Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва, які в Україні визнані винними у вчиненні низки кримінальних злочинів. Їх засудили до 14 років з конфіскацією майна. Адвокати ГРУвців повідомили, що оскаржувати вирок не будуть.

Міністерство юстиції України заявило, що опрацювало заяву від Надії Савченко про її повернення в Україну на підставі Конвенції про передачу засуджених осіб від 1983 року. Всі необхідні документи, які стосуються юридичної сторони питання, вже готові.

Своєю чергою російське Міністерство юстиції повідомило, що отримало запит від української влади про передачу Надії Савченко для відбування покарання в Україні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: