У МЗС заговорили про перевірку підстав для заборони в'їзду угорському уповноваженому у справах Закарпаття

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українські дипломати кажуть, що зараз йдеться не стільки про зміст повноважень, скільки про назву посади і реальні наміри Угорщини.

Правоохоронні та спеціальні органи оцінюватимуть наявність підстав можливої заборони в'їзду в Україну Іштвану Грежі, уповноваженому представнику міністра Угорщини, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну. 

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, повідомляє УНІАН

Українська сторона очікує від угорської офіційного роз'яснення щодо створення цієї посади.

"Міністерство закордонних справ України турбують спроби посягання на територіальну цілісність і суверенітет України, які закладені у назві посади. Характер практичної діяльності і наявність підстав для можливої заборони оцінюватимуть у т.ч. правоохоронні і спеціальні органи влади", - зазначив Боднар.

ВідеоКомітет Європарламенту підтримав санкції проти Угорщини

Комітет Європарламенту підтримав відкриття санкційної процедури проти країни, бо дії її влади порушують фундаментальні цінності ЄС. Обмеження хочуть запровадити, бо у Брюсселі мають сумніви щодо незалежності угорських судів та свободи ЗМІ. А також - через жорстоке поводження Угорщини, яка нещодавно ухвалила дискримінаційний закон з мігрантами.

Комітет Європарламенту підтримав санкції проти Угорщини

При цьому, за його словами, "поки що передчасно говорити про заборону" в'їзду уповноваженого представника міністра у справах Закарпаття до України. 

"Йдеться не стільки про зміст повноважень (публічно все скоріш за все виглядатиме пристойно), скільки про назву посади і реальні наміри", - заявив Боднар. 

Нагадаємо, що МЗС України висловило рішучий протест Угорщині у зв'язку з недружніми кроками Будапешта щодо офіційного Києва. 

31 липня до МЗС було викликано тимчасового повіреного у справах Угорщини в Україні Ласло Папа. Українські дипломати наголосили на неприйнятності останніх заяв прем'єр-міністра Віктора Орбана щодо євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень України, які суттєво дисонують з політикою Євросоюзу та відображають підходи країни-агресора. Так, нещодавно угорський прем'єр Орбан заявив, що не вірить в реалістичність прагнень українців приєднатися до ЄС та НАТО.

ВідеоВ уряді Угорщини спростували інформацію про створення окремого міністерства у справах Закарпаття

МЗС України вимагає роз’яснень від угорського уряду. Там начебто створили спеціальне міністерство з питань розвитку Закарпатської області та програми дитячих садків Карпатського басейну. ТСН вдалося отримати офіційне роз’яснення з офісу угорського прем’єра.

В уряді Угорщини спростували інформацію про створення окремого міністерства у справах Закарпаття

Також угорському дипломату вручили ноту з вимогою надання офіційних роз'яснень у зв'язку з рішенням уряду Угорщини створити посаду уповноваженого із Закарпаття.

Пізніше офіс угорського прем'єра в коментарі ТСН спростував створення нового міністерства. Мовляв, Іштвана Грежу, який раніше обіймав посаду урядового комісара, відповідального за транскордонні інвестиції, тепер лише перепризначили міністерським комісаром, відповідальним за Закарпаття.

Залиште свій коментар

Вибір редакції