Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МЗС заявляють, що Україна стала заручником референдуму в Нідерландах

В історії сучасних країн референдуми "мають доволі негативну конотацію", зазначають у відомстві.

Референдум у Нідерландах щодо асоціації Україна-ЄС є проявом демократії, однак його наслідки можуть мати негативну конотацію.

Про це в інтерв'ю Укрінформу заявила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

"Насправді Україна стала заручником референдуму в Нідерландах. З одного боку, референдум - це прояв демократії, з іншого, на мій погляд, він має негативний знак", - наголосила вона.

Водночас Зеркаль нагадала, що в історії сучасних країн референдуми "мають доволі негативну конотацію".

"Ми сподіваємося, що громадяни цієї країни усвідомлюють, що цей референдум - не з приводу України, йдеться, передусім, про існування Європейського Союзу як такого", - сказала Зеркаль. 

Однак заступник глави МВС висловила сподівання, що проведення референдуму не створить для України перешкод на шляху запровадження безвізового режиму.

Вона нагадала про аргументацію щодо відкладення рішення стосовно безвізового режиму для України до референдуму, щоб зайвий раз не дратувати нідерландців і не давати Кремлю приводів для пропаганди.

"Водночас, ми намагаємося пояснити нашим європейським колегам: якщо ні, то ця тема роздмухуватиметься в Україні Кремлем для створення ілюзії того, що Україна не є на порядку денному Євросоюзу. Треба бути дуже обережним у висловлюванням і усвідомлювати, що переважає", - наголосила вона.

Нагадаємо, що виборча рада Нідерландів призначила референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС на середу 6 квітня 2016 року. Влада країни запевнила, що зацікавлена у ратифікації Угоди, тому проведе агітаційні заходи серед населення.

Раніше в Нідерландах зібрали необхідну кількість підписів для проведення консультативного референдуму щодо ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

Акція зі збору підписів вдалася завдяки інтенсивній онлайн-кампанії сатиричного блогу GeenStijl, групи громадян Burgercomite ЄС ("Комітет громадян ЄС") і євроскептичного мозкового центру "Форум для демократії".

Залиште свій коментар

Вибір редакції