В Нацполіції відхрестилися від затримки відправлення з Польщі "Інтерсіті" з Саакашвілі

Національна поліція України не наділена повноваженнями щодо будь-якої діяльності на території іноземних держав.

У Нацполіції України заявили, що не мають стосунку до затримки потяга "Перемишль - Київ", який не відправляється  зі станції через те, що у вагоні перебуває екс-глава Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Національної поліції України.

"У відповідь на заяви окремих політиків та громадських діячів щодо затримки відбуття потягу "Інтерсіті" сполученням "Перемишль – Київ" нібито за вказівкою з боку поліції, нагадуємо. У своїй діяльності Національна поліція України керується Конституцією України, законами України та іншими нормативно-правовими актами. А відтак Національна поліція немає жодного стосунку до розкладу відправлення залізничного транспорту. Це питання не перебуває в межах компетенції діяльності Нацполіції", - йдеться у повідомленні.

Окрім того, у прес-служба додали, що Національна поліція України не наділена повноваженнями щодо будь-якої діяльності на території іноземних держав.

Нагадаємо, Міхеіл Саакашвілі раніше збирався прибути до України через КП "Краковець" на автобусі разом із журналістами. В ДПСУ наголошували, що не збираються пропускати Саакашвілі на територію України, тож у нього мали б забрати паспорти (внутрішній і два закордонних) та повернути назад до Польщі.

ВідеоСаакашвілі заявив, що має кілька легальних шляхів для перетнути кордону України

Українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко в кінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта він був призначений головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року його позбавили громадянства Грузії. На посаді глави Одеської області Саакашвілі пропрацював півтора року, після чого оголосив про відставку, звинувачуючи президента у недотриманні обіцянок і просуванні на керівні посади в райадміністраціях "старих корупціонерів".

Тоді ж колишній президент Грузії оголосив про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент. У Грузії політик звинувачується за чотирма кримінальними статтями. Йому загрожує до 11 років позбавлення волі. Позбавили громадянства Саакашвілі наприкінці липня, коли він був за межами України. Сам політик пообіцяв повернутися 10 вересня. 

Залиште свій коментар