В Офісі президента підтвердили намір звільнити Кличка з КМДА

В Офісі президента підтвердили намір звільнити Кличка з КМДА

Віталій Кличко / Фото: УНІАН

У Зеленського посилаються на Конституцію і просять не політизувати ситуацію.

Заступник керівника Офісу президента України Руслан Рябошапка підтвердив існування звернення голови ОП  Андрія Богдана до уряду з проханням подати необхідні документи для звільнення Віталія Кличка з посади керівника Київської міської державної адміністрації. Про це повідомляє пресслужба глави держави.

"Це було нагадування від керівника Офісу президента Андрія Богдана прем’єр-міністру України про те, що необхідно внести подання про звільнення голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка", - уточнив Рябошапка. За його словами, Гройсман уже вніс подання про звільнення всіх голів місцевих адміністрацій, крім голови КМДА.

Представник Офісу президента сподівається, що це питання буде вирішене на найближчому засіданні Кабінету міністрів. При цьому Рябошапка закликав не політизувати це звільнення. "Є норма закону, згідно з якою голова місцевої державної адміністрації призначається на термін повноважень президента України. Яка може бути політика у тому, що змінився президент і термін повноважень голови місцевої адміністрації закінчився?" – пояснив заступник голови ОП.

Як повідомлялося, вдень у середу, 24 липня, з неофіційних джерел стало відомо про існування листа Богдана до міністра Кабміну Саєнка з проханням ініціювати звільнення Кличка з посади керівника столичної адміністрації. Копію прохання опублікував на своїй сторінці у Facebook журналіст Орест Сохар. Згідно з документом, Офіс президента обґрунтовує своє прохання статтею 118 Конституції. Вона встановлює право президента призначати та звільняти голів державних адміністрацій за поданням Кабінету міністрів. Перед цим Кличко заявив, що звертатиметься до мешканців міста, якщо команда Зеленського вирішить розділити повноваження міського голови столиці та керівника КМДА. 

Столичні депутати розповідають, що у Київраді росте невдоволення діяльністю Кличка

Столичні депутати розповідають, що у Київраді росте невдоволення діяльністю Кличка
Наступна публікація