В ООН Білорусь намагалася заблокувати розгляд української резолюції щодо Криму

Більшість країн не підтримали ініціативу білоруської делегації.

Делегація Білорусі в ООН намагалася заблокувати розгляд резолюцій у третьому комітеті Генеральної Асамблеї ООН щодо прав людини, де розглядатиметься українська резолюція щодо Криму.

Про це у Twitter заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, передає УНІАН.

"Білорусь в ООН намагалася зупинити розгляд всіх резолюцій в 3 Комітеті щодо прав людини, у тому числі в Криму, і зазнала поразки", - написав він.

За його словами, Росія також була проти розгляду резолюцій. На думку делегації РФ, "розгляд прав людини сприяє конфронтації між країнами світу".

Заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова у Faсebook повідомила, що Білорусь винесла на голосування комітету пропозицію взагалі не розглядати порядок денний (no action motion). Окрім Криму, планувалося розглянути також ситуацію у КНДР, Ірані та Сирії. Але проти ініціативи Білорусі проголосувала 101 країна-член ООН, утрималися – 37, "за" - 32.

Країн, що підтримали пропозицію Білорусі, це: Алжир, Ангола, Бангладеш, Білорусь, Болівія, Бруней, Бурунді, Китай, Коморські острови, Куба, КНДР, Єгипет, Індія, Індонезія, Іран, Кенія, Киргизстан, Лаос, М'янма, Нікараґуа, Російська Федерація, Сінгапур, Судан, Сирія, Таджикистан, Узбекистан, Венесуела, В'єтнам, Зімбабве, Ірак, Гамбія та Еритрея.

Нагадаємо, у представленому в ООН проекті резолюції від України пропонують засудити порушення прав людини, дискримінацію жителів Криму, кримських татар зокрема, з боку російської окупаційної влади. Співавторами українського проекту резолюції стали 38 делегацій.

У проекті міститься прохання до генерального секретаря ООН знайти шляхи і засоби, що дозволяють забезпечити безпечний і безперешкодний доступ до Криму представникам міжнародних інституцій для спостереження за становищем у сфері прав людини. У преамбулі проекту йдеться про засудження тимчасової окупації Російською Федерацією частини території України — Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і підтверджується невизнання її анексії. 

ВідеоГаазький трибунал назвав ситуацію в Криму збройним конфліктом між Україною та Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: