В ООН з'явилася жорстка декларація до 85-х роковин Голодомору, що засуджує сталінський режим

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Документом засуджується політика сталінського режиму і конфіскація продовольства, що призвели до загибелі українців.

В Організації Об'єднаних Націй підтримали декларацію до 85-х роковин Голодомору. Цього року співавторами документу стали 38 держав-членів ООН.

Про це у п'ятницю, 7 грудня, повідомив речник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, пише Укрінформ.

"Вперше у декларації засуджується політика сталінського режиму, зокрема, насильницька колективізація та конфіскація продовольства, що призвели до загибелі значної частини українського народу. Наголошується також на необхідності розкриття архівів для встановлення історичної правди та підвищення обізнаності з причинами та наслідками трагедії", - заявив він.

За словами Ніколенка, документ був підготовлений з ініціативи України. Проте порівняно з попередніми деклараціями до роковин Голодомору, значно зросла кількість і географія держав, які долучилися до нього у ролі співавторів.

"Серед нових підписантів - Чилі, яка першою серед країн Латинської Америки долучилася до української ініціативи, Болгарія, Словенія та Чорногорія з Балканського регіону, нейтральна Швейцарія, а також Португалія та Нідерланди. Загалом у переліку є країни Близького Сходу, Європи, Північної та Латинської Америки", - розповів він.

За процедурою, декларація буде поширена як офіційний документ Генеральної асамблеї ООН.

"Цей документ є нагадуванням державам світу про обов'язок не допустити повторення таких страшних злочинів у майбутньому", - підсумував Ніколенко.

Нагадаємо, у грудні Род-Айленд став 22 штатом США, який визнав Голодомор в Україні 1932-1933 років геноцидом українців.

Відео Пам'ять про жертв Голодомору: українці засвітили мільйони свічок у своїх вікнах

На церемонії вшанування пам'яті жертв біля меморіалу у Києві президент Порошенко сказав, що історична відповідальність за Голодомор на Російській Федерації. За різними оцінками за ті два страшні роки через голод в Україні померло від чотирьох до семи мільйонів людей. Багато їхніх імен є в національній книзі пам'яті.

Пам'ять про жертв Голодомору: українці засвітили мільйони свічок у своїх вікнах

Залиште свій коментар

Вибір редакції