Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В питаннях мови ми не будемо йти ні на які компроміси – Парубій про освітній закон

Втім, окремі положення закону можуть бути відкореговані.

Україна не буде змінювати "мовну статтю" нового "Закону про освіту", але деякі положення документа можуть бути відтерміновані.

Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій під час зустрічі з президентом Світового конгресу українців Євгеном Чолієм, передає Еспресо із посиланням на прес-службу Верховної Ради.

ВідеоЛілія Гриневич спростувала створені за кордоном міфи нового закону про освіту

"В питаннях мови ми не будемо йти ні на які компроміси, ми будемо стояти твердо і не будемо міняти сьому статтю закону "Про освіту". Сотні років Україна зазнавала русифікації, тому в питанні мови, питанні національної ідентичності ми не будемо йти ні на які поступки", - сказав спікер парламенту.

Парубій наполягає на тому, що незнання української мови є дискримінацією українців, їхнього права на роботу, обмеження права на навчання і перспективи в Україні.

У той же час, він припускає, що закон може бути відкорегований шляхом внесення в закон про середню освіту положень про продовження перехідного періоду вивчення мов національних меншин, відтермінування введення в дію закону про освіту тощо.

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Із заявами щодо українського закону виступили міністерства закордонних справ двох сусідніх країн. "Держдума" РФ підготувала заяву стосовно українського закону про освіту, в якому засудила ухвалення Верховною Радою документу. У МЗС РФ наголосили, що документ обмежує інтереси мільйонів російськомовних жителів України.

Натомість експерти Ради Європи позитивно оцінили закон про освіту в Україні. 28 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін спрямував закон про освіту на розгляд Венеціанської комісії.

12 жовтня ПАРЄ провела термінові дебати щодо закону і за результатами ухвалила резолюцію з рекомендаціями для України. Зокрема, на думку делегатів, закон не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою і істотно скорочує їхні права, що стурбувало членів Асамблеї. До того ж зазначається, що до отримання висновків Венеціанської комісії "Асамблея вважає передчасним займати визначену позицію щодо будь-яких правових питань".

Залиште свій коментар

Вибір редакції