В Раді вже хочуть "систему голосування нового покоління"

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Раді вже хочуть "систему голосування нового покоління"

Подальше використання системи "Рада-3" не може гарантувати її безперебійну роботу / ТСН.ua

Нинішня система голосування була впроваджена 30 серпня 2002 року і має термін використання 10 років.

У регламентному комітеті Верховної ради наполягають на розробці "системи голосування нового покоління". Про це сказав глава комітету Володимир Макеєнко під час своєї доповіді на погоджувальній раді стосовно впровадження "сенсорної кнопки", повідомляє "Українська правда".

За його словами, нинішня система голосування була впроваджена 30 серпня 2002 року, має термін використання 10 років, і "станом на 30 серпня 2012 року її амортизація складала 100%".

За оцінками головного конструктора, подальше використання системи "Рада-3" не може гарантувати її безперебійну роботу, а для введення сенсорної кнопки необхідно модернізувати саму систему, вклавши додаткові кошти.

"При цьому необхідно врахувати, що чинна система "Рада-3" не має комплексної системи захисту інформації, оскільки на момент створення у 2002 році необхідні заходи не були передбачені",  - заявив Макеєнко.

Саме тому він запропонував підтримати пропозицію НАН України про розробку та впровадження системи електронного голосування "нового покоління", яка б відповідала Конституції та регламенту в частині персонального голосування.

Нагадаємо, Володимир Рибак сказав, що не може підписати розпорядження про введення "сенсорної кнопки", оскільки депутати зареєстрували 4 проекти змін до законів та 2 проекти постанов з цього приводу. Таким чином, за словами спікера, відповідне рішення має приймати сесійна зала.

Наступна публікація