Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Раді з'явився законопроект про вшанування пам'яті жертв геноциду українців з боку Польщі

Автором документу став позафракційний народний депутат Олег Мусій.

У Верховній Раді з'явився проект постанови про вшанування пам'яті жертв геноциду, вчиненого Польською державою щодо українців від 1919 до 1951 років.

Автором документу став позафракційний народний депутат Олег Мусій, передає 5 канал.

"Полонізація, пацифікація, депортація та фізичне винищення мирних українців Східної Галичини, Волині та Закерзоння – це суть реальної антиукраїнської державної шовіністичної політики Польщі впродовж першої половини минулого століття", - йдеться у проекті постанови.

Олег Мусій пропонує депутатам встановити 24 березня Днем пам'яті українців – жертв геноциду, вчиненого Польською державою.

На офіційному сайті Верховної Ради зазначено, що текст постанови вже у парламенті і переданий на розгляд керівництву.

Нагадаємо, 22 липня польський Сейм підтримав постанову, в якій визнає Волинську трагедію 1943-45 років "геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої". Документ ухвалили 432 депутати Сейму, жоден не висловився "проти", утрималося десятеро. До постанови була внесена єдина поправка: з тексту викреслили слово "братовбивчі", яке стосувалося подій на Волині. За словами доповідача Міхала Дворчика, ухвалення документу не спрямоване проти українського народу. "Ця резолюція визначає вбивць: українських націоналістів і їхню вбивчу ідеологію. Це не український народ допустив злочини, але десятки тисяч вояків ОУН і УПА".

Відео Чорна сторінка: причини непорозумінь України та Польщі через Волинську трагедію

Залиште свій коментар

Вибір редакції