В Раді зареєстрували законопроєкт про пенсії мешканцям непідконтрольних Києву територій

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Раді зареєстрували законопроєкт про пенсії мешканцям непідконтрольних Києву територій

УНІАН

У документі пропонується скасувати обов'язкову реєстрацію як внутрішньо переміщених осіб.

У Верховній Раді у вівторок, 26 листопада, зареєстрований законопроєкт щодо реалізації права на пенсію. Метою документа є врегулювання питання щодо виплати пенсій особам, які проживають на непідконтрольних Києву територіях України.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Дмитро Лубінець, передає Deutsche Welle.

Ініціаторами документа, текст якого ще не оприлюднений на сайті парламенту, є 17 народних депутатів.

"Ситуація коли більше половини зареєстрованих на непідконтрольних територіях пенсіонерів не можуть отримати чесно зароблену пенсію, - ненормальна. Тому разом з колегами став автором законопроєкту 2083-д, який покликаний відновити конституційне право українських громадян на пенсійне забезпечення", - заявив Лубінець, повідомляє пресслужба парламенту.

Документ передбачає надання людям, які жили на цих територіях і не могли платити страхові внески, права докупити стаж без застосування санкцій. Згідно з пропонованими змінами, в разі втрати документів таким громадянам зможуть розраховувати пенсію на підставі інформації з реєстру застрахованих осіб. Також у проєкті пропонується скасувати обов'язкову реєстрацію пенсіонерів як внутрішньо переміщених осіб для отримання пенсій. Окрім того, автори законопроєкту хочуть, щоб виплата заборгованості за пенсіями відбувалася без терміну давності, тоді як нині діє ліміт у три роки.

Раніше повідомлялося, що в Україні автоматично зупинятимуть виплати пенсій та запровадять картки застрахованої особи.

В Україні з 1 грудня пеpеpахують мінімальну пенсію – економічні новини

В Україні з 1 грудня пеpеpахують мінімальну пенсію – економічні новини

 

Наступна публікація