В РПЦ вважають, що отримання Україною автокефалії загрожує її розколом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Патріарх Кирило під час літургії згадав Україну.

Ситуація з наданням автокефалії Україні несе в собі загрозу для національної єдності країни, сказав в понеділок патріарх Московський і всієї Русі Кирило, пише ТАСС.

"Ми просимо його [Сергія Радонезького], щоб він молитвами своїми схилив милість до Вселенської православної церкви, щоб примирив тих, хто ворогує, щоб зупинив поширення розколів, особливо там, де розкол несе в собі загрозу для загальнонаціонального життя. Я маю на увазі братську Україну", - сказав він.

Кирило закликав всіх вірян до особливої ​​молитви "за Церкву православну, про братів і сестер, що перебувають в Україні, і про всіх тих, хто потребує підтримки і допомоги".

Нагадаємо, 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів, які будуть представляти Константинополь у Києві. РПЦ назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію".

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 

17 вересня екзархи Вселенського Патріархату на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії.

ВідеоВатикан підтримав надання автокефалії Українській православній церкві

Ватикан підтримав надання автокефалії українській православній церкві. Про це на зустрічі з главою МЗС Павлом Клімкіним на полях Генасамблеї ООН заявив секретар Святого престолу з міждержавних відносин. Процес надання Україні томосу на створення помісної церкви уже на фінальній стадіях - про це Петро Порошенко розповів українській громаді у Нью Йорку. 

Ватикан підтримав надання автокефалії Українській православній церкві

Залиште свій коментар

Вибір редакції