В СБУ пояснили новий механізм перетину лінії зіткнення у зоні АТО

Дата публікації
Перегляди
1801
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В СБУ пояснили новий механізм перетину лінії зіткнення у зоні АТО

Новий тимчасовий порядок перетину лінії зіткнення на Донбасі включає майже 40 правок

Значно спрощено проїзд для звичайних людей.

Новий тимчасовий порядок здійснення контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів і вантажів уздовж лінії зіткнення на території Донецької та Луганської областей містить близько 40 поправок.

Про це повідомляють у прес-центрі Служби безпеки України.

Зокрема, введено відмову від паперових пропусків. "Достатньо направити інформацію електронною поштою, одержати підтвердження про її обробку і повідомлення про дозвіл.

За таких умов громадянину буде достатньо мати при собі документ, що посвідчує особу, і ніяких додаткових папірців, все безкоштовно", - інформує прес-центр СБУ.

Значно розширено перелік випадків, у яких може послідувати відмова в дозволі на перетині лінії зіткнення.

Серед нововведень з'явився пункт, що дозволяє перетинати лінію зіткнення без дозволу в разі загрози життю та здоров'ю. За рішенням керівника координаційного центру (без дозволу) зможуть перейти лінію ті, хто був змушений покинути місце проживання через тимчасову окупацію, негативні наслідки військового конфлікту, порушення прав людини і через надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру.

Крім того, істотно спрастили в новій редакції порядок перевезення гуманітарних вантажів. Для цього на сайті СБУ розміщені 9 додатків до порядку - зразки форм для оформлення вантажів, уточнений перелік речей для безперешкодного перевезення та інше.

Перетин лінії зіткнення на особистому автотранспорті тепер можливий за наявності технічного паспорта та документа, що підтверджує право власності на автотранспорт (або нотаріально завіреної довіреності), тобто окремий пропуск на автотранспорт більше не потрібен.

Як повідомлялося, згідно з оновленим тимчасового порядку контролю за переміщенням через лінію дотику в Донецькій і Луганській областях, перевезення з/на неконтрольовані території всіх товарів, крім гуманітарної допомоги, дозволяється тільки залізничним транспортом.

Жорстоку заборону накладено заборону на перевезення через лінію дотику алкогольних і тютюнових виробів, палива (бензину і газу), а транспортування продуктів харчування і медикаментів можливе тільки у вигляді гуманітарної допомоги.

Оновлені правила також вводять заборону на перетин лінії зіткнення громадським пасажирським транспортом, за винятком нерегулярних перевезень для окремих організованих груп людей (біженців, дітей для оздоровлення та відпочинку та ін) з відповідним дозволом.

В той же час досить спрощені правила перетину лінії дотику для фізичних осіб. Тепер перетнути лінію дотику можна за рішенням керівника координаційного центру без отримання дозволу. У разі загрози життю та здоров'ю людини для перетину лінії дотику дозвіл не потрібен.

Визначені умови перетину лінії зіткнення дітьми, народженими на неконтрольованої території після початку проведення АТО і, відповідно, не мають свідоцтва про народження. Згідно із порядком, необхідно пред'явити документ (паспорт) особами, у супроводі яких дитина покидає неконтрольовану територію, і дозвіл (пропуск).

Громадянам України 1998 року, які не змогли отримати паспорт, потрібно буде пред'явити копію або оригінал свідоцтва про народження або іншого документа, що підтверджує особу та дозволяє ідентифікувати таку людину та особу, яка її супроводжує. 

Нагадаємо, Порошенко пояснив, коли відновлять вільне пересування через лінію дотику на Донеччині.

Дата публікації
Перегляди
1801
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація