В СБУ заявили, що фігурант розслідування щодо вбивства Шеремета був звільнений у 2014 році

Ігор Устименко був помічений біля будинку журналіста напередодні його вбивства.

Фігурант журналістського розслідування щодо вбивства Павла Шеремета Ігор Устименко дійсно працював у Службі безпеки України, але був звільнений 29 квітня 2014 року.

Про це повідомила речниця спецслужби Олена Гітлянська.

"Якби журналісти звернулись до нас із запитом про пана Устименка не після виходу програми в ефір, а до неї, можливо, не було б про що розповідати…", - зазначила вона.

Гітлянська нагадала, що кримінальне провадження за фактом вбивства Шеремета розслідується Національною поліцією, і порекомендувала журналістам звертатися до її слідчих за коментарями по суті справи.

Нагадаємо, 10 травня в Мережі з'явився фільм-розслідування вбивства журналіста "Української правди" Павла Шеремета. Над створенням стрічки працювали журналісти проекту "Слідство.Інфо" і міжнародної мережі OCCRP.

В ході розслідування з'ясувалося, що в ніч перед вбивством журналіста Павла Шеремета біля його будинку був помічений колишній або чинний співробітник СБУ. Його зафіксували камери відеоспостереження. Він був присутній біля будинку Шеремета принаймні кілька годин - і саме в цю ніч під машину журналіста заклали вибухівку.

Журналісти з'ясували, що чоловіка звати Ігор Устименко. Станом на 2014 рік він був співробітником Служби безпеки України.

Павло Шеремет був убитий в центрі Києва 20 липня 2016 року. Журналіста поховали в Мінську. За даними слідчих, зловмисники закріпили вибухівку на днищі авто, за кермом якого був Шеремет. Наразі злочин залишається нерозкритим. У зв'язку з цим, в Human Rights Watch заявили про стурбованість відсутністю результатів у розслідуванні вбивства журналіста та обмеженням свободи ЗМІ в Україні.

У лютому правоохоронці звітували про хід розслідування вбивства Шеремета. Зокрема було повідомлено про те, що для вбивства відомого білоруського журналіста зловмисники використали елементи протипіхотної міни МОН-50. Також слідство визначило пріоритетну версію злочину. Крім того, правоохоронці зауважили, що в ході слідства було допитано 1800 осіб, з яких понад 300 — безпосередні очевидці вибуху, мешканці будинків у районі вибуху.

ВідеоУ МВС опитали понад 2 тисячі осіб і не знайшли підозрюваного у вбивстві Шеремета

Залиште свій коментар