Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Клімкін викликав посла Угорщини через призначення уповноваженого у справах Закарпаття

Влада Угорщини продовжує наступ на Україну.

МЗС України вимагає від Угорщини пояснень через антиукраїнські заяви прем’єр-міністра Віктора Орбана та рішення уряду створити міністерство, відповідальне за розвиток Закарпатської області.

Про це повідомили у прес-службі відомства.

"31 липня 2018 року до МЗС України був викликаний Тимчасовий повірений у справах Угорщини в Україні Ласло Пап. Угорському дипломату було висловлено рішучий протест у зв’язку з низкою недружніх кроків офіційного Будапешта стосовно України та наголошено на необхідності припинення дій, які негативно впливають на двосторонні відносини", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, угорському дипломату вручили ноту з вимогою надати офіційні роз’яснення щодо рішення уряду Угорщини створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну, оскільки до сфери компетенції уповноваженого віднесено частину суверенної території України.

Також було наголошено на неприйнятності останніх заяв прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана щодо євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень України, які суттєво дисонують з політикою Європейського Союзу та значною мірою відображають підходи країни-агресора.

"Незважаючи на конструктивний підхід української сторони щодо вирішення проблемних питань, що існують, останні дії Угорщини свідчать про вибір конфронтації замість співпраці і пряме втручання у внутрішні справи України", - резюмували у МЗС України.

Нагадаємо, раніше прем’єр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не вірить у реалістичність прагнень України приєднатися до ЄС і НАТО. Також він назвав "примітивною" політику Євросоюзу щодо Росії, який стверджує, що Москва становить загрозу. На думку Орбана, більшість європейських країн не відчувають загрози від Росії, тому їм потрібно розвивати з нею двосторонні відносини.

Залиште свій коментар

Вибір редакції