Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Угорщині хочуть, щоб угорські школи в Україні були державними - нардеп

Одна зі статтей освітнього закону збурила конфлікт із українськими сусідами.

Депутати від Угорщини в ПАРЄ хочуть, щоб в Україні були державні угорські школи.

Про це заявив народний депутат України, віце-президент Парламентської асамблеї Ради Європи Георгій Логвинський, передає ”112 Україна”.

”Повірте мені, що на рівні особистого спілкування, що не на камери, що не на телевізор... які спрямовані на вузького виборця, вони повністю з нами згодні. Разом з цим, ми не можемо... наприклад, що вимагає угорський колега і каже: ми хочемо, щоб в Україні були державні угорські школи, не українські, а угорські. І цього не можна допустити”, - сказав він.

Депутат запропонував угорським і румунським колегам припинити йти за гаслами політиканів.

”У професійному суспільстві ми готові на все, а в особистому контакті, повірте, що у нас дуже дружні стосунки. І з румунами, і з віце-президентом Парламентської асамблеї від Румунії, з віце-президентом Парламентської асамблеї від Угорщини, я як віце президент Парламентської асамблеї від України, ми між собою вчора цілий день спілкувалися - у нас абсолютно дружні стосунки і взаємна підтримка. Тому ми далі маємо собі будувати друзів, а не плодити ворогів”, - сказав Логвинський.

Відео Чи постраждають нацменшини від нового закону "Про освіту"

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу.  Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт вимагатиме введення санкцій проти України, якщо та не відкличе закон про освіту.

У грудні очікується висновок Венеціанської комісії щодо закону України "Про освіту".

Залиште свій коментар

Вибір редакції