В Угорщині очікують від Зеленського змін закону про мову

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У МЗС країни висловили сподівання на "збалансовані та дружні" відносини.

В Угорщині сподіваються, що обраний президент України Володимир Зеленський змінить закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ і зовнішньої економіки Угорщини, оприлюдненій на сайті угорського уряду, повідомляє "Польське радіо".

"Ми зацікавлені у відносинах між Угорщиною та Україною, які знову будуть збалансованими і дружніми, і сподіваємося, що новообраний український президент буде відкритим до цього", - наголошується у документі. 

На думку угорської сторони, новий український закон про державну мову "суперечить міжнародним зобов`язанням України та порушує права національних меншин, оскільки позбавляє їх раніше набутих прав, пов`язаних із застосуванням мови". 

"Мовний закон відповідає духові чинного президента Петра Порошенка", - вважають в Угорщині і сподіваються, що зможуть вирішити з новообраним президентом України Володимиром Зеленським питання щодо інтересів угорської національної меншини. 

Як повідомлялося, парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що після підписання документу президентом буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім автори документи запевняють, що всі страшилки про мовний закон, - це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери. 

Ухвалений закон під час засідання Верховної Ради підписав голова парламенту Андрій Парубій, а згодом і чинний президент України Петро Порошенко.

Новообраний президент Володимир Зеленський, своєю чергою, вже пообіцяв переглянути ухвалений закон про українську мову на дотримання Конституції та відповідності інтересів усіх громадян України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції