В Україні люстрували в дві тисячі менше чиновників, ніж обіцяли – посадовці шукають "відмазки"

В Україні люстрували в дві тисячі менше чиновників, ніж обіцяли – посадовці шукають "відмазки"

Судді, прокурори та міліціонери вже майже відкрито готують контрреволюцію.

Цього тижня випливла на поверхню дивовижна комбінація із грішми соратника Януковича. 21 листопада суддя Печерського райсуду Києва зняв арешт з рахунків і майна екс-глави НБУ та колишнього першого віце-прем'єра в уряді Азарова Сергія Арбузова та його дружини. Формально тому, що Арбузова не повідомили про підозри у привласненні чужого майна.

Загальноукраїнське повстання проти Януковича і його так званої "сім'ї" - це, напевно, недостатньо голосне повідомлення. Рахунки, де, за джерелами у слідстві, могло бути до 200 мільйонів гривень, залишалися вільними аж три доби. І лише 24 листопада цей факт помітила Генппрокуратура, одразу звернулась до суду, і арешт наклали повторно. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Відео Сергій Арбузов мав можливість зняти гроші з заарештованих рахунків

Оцінку діям судді зараз формулюють слідчі. Чи лишилася на цих рахунках хоч копійка, запитання майже риторичне.

Тим часом процесс люстрації в Україні, яким так лякали чиновників, ті ж чиновники вже примудрилися повернути собі на користь.

Півроку тому українці прокидалися і заходили в інтернет - усі чекали на масований наступ ворожої армії. Тоді все здавалося простим. А сьогодні ускладнилося - судячи з новин, Путін нині робить ставку на власну п'яту колону - суддів, прокурорів та міліціонерів, які вже майже відкрито готують контрреволюцію.

Два з половиною місяці тому у сесійній залі Верховної Ради з п'ятої спроби депутатів таки змусили ухвалити закон про очищення влади. Враження, що тоді люстрації ніхто не хотів, сьогодні справжується: на сайті Міністерства юстиції - аж 357 прізвищ. Якщо вдуматися, то це десь в дві тисячі раз менше, ніж обіцяли люструвати від початку.

Відео Люстраційному процесу протистоїть потужна контрреволюція

Колишній заступник генпрокурора Микола Голомша - один з тих, хто потрапив під люстрацію. За Януковича він не очолював окремих підрозділів. А після революції порушував кримінальні справи за фактами багатомільярдного відмивання коштів банками родини екс-президента.

"Мене відправили у відпустку. А вже після відпустки почув, що потрапляю в список люстрованих. Я навіть не міг збагнути, що будучи перед цим ув різкому протистоянні з режимом Януковича, потраплю в список люстрованих", - дивується Голомша.

Звільнений Микола Голомша розповів, що в перші місяці після Революції Гідності в прокуратурі вони звільнили близько чотирьох тисяч найбільш одіозних співробітників, які сьогодні потроху повертаються у власні крісла.  Якщо уважніше вивчити люстраційний список, знайдемо лише незначні фігури: прізвища колишньої прес-секретарки генпрокурора Віктора Пшонки, начальника відділу зв'язків з громадськістю Генеральної прокуратури, колишні очільники комп'ютерних відділів та інші невдахи. Навряд чи більшість осіб у цьому списку причетні до розгону Майдану та злочинів Януковича.

Протягом жовтня в Генпрокуратурі під люстрацію потрапили 48 співробітників - хоча у списку тих, хто підпадав під звільнення, було 94 особи. У листопаді в Генпрокуратурі нікого не люстрували. Хоча було кого.

Перший заступник генпрокурора Микола Герасим'юк за часів Януковича був заступником начальника Виконавчої служби. І лише тому мав би потрапити під люстрацію. Герасим'юка не звільняють, а підвищують.

Ще один заступник генпрокурора Віталія Яреми Анатолій Матіос - теперішній головний військовий прокурор. У минулому - генерал-майор СБУ і заступник начальника Головного контрольного управління Адміністрації президента України. Посада теж підлягає люстрації.

Володимир Орлов у певних колах більш відомий, як "Вова-транзит". У часи Януковича Орлов очолював Сумську і Луганську митниці. Замість люстрації Володимир Орлов у серпні став заступником начальника Головного управління захисту прав і свобод громадян, нагляду за додержанням законів спецпідрозділами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією. Кажучи простою мовою, колишній митник Орлов захищає права і свободи і бореться з корупцією. Після розголосу в пресі Генпрокуратура 17 листопада заперечила про намір призначати Орлова на іншу, ще вищу посаду.

У Краматорську розташований штаб АТО. До Донецька звідси - 130 кілометрів. До найближчої фронтової смуги - майже 80. Але все ж таки це - зона антитерористичної операції. Штаб АТО ставить печатки на документах про відрядження. І це - найголовніше. Бо в законі про очищення влади є один непримітний пункт, де говориться, що люстрація "не застосовується до осіб, які визнані учасниками бойових дій під час проведення антитерористичної операції на Сході України у встановленому законодавством порядку".

Журналіст Артем Фурманюк першим опублікував список високопосадовців прокуратури, що прибули на науковий семінар в зону АТО. Серед 52 осіб лише 34 - військові прокурори. Решта - прокурори областей, міст, навіть Святошинського району міста Києва. А ось унікальний випадок - головний бухгалтер Генпрокуратури Людмила Єрхова. Яку унікальну інформацію привезла ця жінка в зону АТО? Джерела повідомляють, що працівники прокуратури приїжджали в Краматорськ, аби "відмазатися" згодом від люстрації.

У плані цього семінару говориться, що півтора дні в Краматорську були насичені обговореннями і круглими столами. От тільки де був сам семінар, зазвичай всезнаючі працівники штабу АТО пригадати не можуть. Ми шукали в готелях - жодна з осіб зі списку в них не зупинялася. Чи доїхали вони до Краматорська взагалі?

За роз'ясненнями вирушаємо в Генеральну прокуратуру. Відповідальний за люстрацію у військовій прокуратурі Володимир Бевз згадує, що семінар у Краматорську вирішили провести, аби "різні категорії прокурорів відчули, в яких умовах перебувають наші військові прокуратури. І які взагалі умови роботи прокуратури в тих умовах".

Він відкидає можливість того, що після відвідин семінару його учасники можуть отримати статус учасника АТО. Утім наші джерела в прокуратурі свідчать: пізніше люди з цього списку зможуть отримати не лише почесне звання, що звільняє від люстрації, а й земельну ділянку в столиці.

А ті кандидати на звільнення, на яких не вистачить антитериристичного статусу, тепер мають можливість поновитися через суд. Суддя Самойлова з Харківського окружного адмінсуду створила найнебезпечніший прецедент за всю історію України. Вона зобов'язала повернути люстрованому екс-заступнику прокурора Харкова його посаду. І показала іншим суддям, що очищення влади - це мильна бульбашка, яку можна зневажати. Як і кров Небесної Сотні та тисяч солдат, котрі загинули цьогоріч за те, щоб Україна очистилася.

Кореспонденти ТСН Станіслав Ясинський, Ганна Бока, Марія Адамська, Іван Воробйов

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів