В Україні масово проводять обшуки через створення "виборчих пірамід" – в організації підозрюють нардепа

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Стверджується, що багато членів піраміди безпосередньо пов'язані з РФ.

В СБУ заявили, що викрили виборчу піраміду на чолі з депутатом Верховної Ради.

Про це на брифінгу 21 лютого повідомив заступник голови СБУ Віктор Кононенко.

"У значній частині регіонів сьогодні проводять понад 30 обшуків. Мета – документування створення так званих виборчих пірамід і недопущення їх використання на виборах", - заявив Кононенко.

За його словами, підставою стала інформація про створення злочинної організації за участю і з провідною роллю громадян Російської Федерації і громадян України, які співпрацюють з російськими спецслужбами.

Як стверджується, керівником всієї цієї організації є нардеп України, ім'я якого в СБУ не називають. Під ним були три координатори, відповідальних за різні регіони. Під кожним з них – координатори нижчого рівня, які відповідають за дві області, і так далі.

На найнижчому рівні перебували місцеві жителі, які мали забезпечити необхідну кількість голосів на користь конкретного кандидата.

СБУ має платіжні відомості групи з 151 округу в Полтавській області, де вказано 216 старших на виборчих дільницях і 3250 членів низових "десяток". На підставі них слідство припускає, що загалом в Україні в піраміду могли бути залучені понад 680 тисяч осіб.

Кононенко підкреслив, що багато членів піраміди безпосередньо з пов'язані з РФ. Наприклад, у Вінницькій області відповідальним був громадянин РФ Володимир Рябий, який 2012 року був довіреною особою кандидата в президента РФ Володимира Жириновського. В Одеській області відповідальною була громадянка України Ганна Матюхіна, яка 2011 року працювала у виборчому штабі "Єдиної Росії", а 2012 року – в штабі Володимира Путіна.

За даними СБУ, формування піраміди почалося ще наприкінці 2018 року.

Зазначимо, раніше з'явилася інформація, що слідчі проводять масові обшуки у представників штабу Юлії Тимошенко. Під час брифінгу Кононенко підтвердив лише факт обшуків, але відмовився підтвердити, що вони пов'язані з "Батьківщиною".

Утро началось с обысков. По личному поручению Юрия Луценко прокуроры инициировали получение судебных постановлений на...

Опубліковано Виталієм Рябцевим Середа, 20 лютого 2019 р.

Раніше у Авакова розгледіли нову небезпеку підкупу виборців на виборах-2019. Українців закликають бути обачними і одразу ж повідомляти в поліцію. Кожен виборчий округ у день голосування буде під пильною охороною. Це обіцяють у МВС і додають, що вже розробили так звані "дорожні карти".

Залиште свій коментар

Вибір редакції