Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні можуть закрити "гюленівські" школи. Ердоган привіз Зеленському докази порушень

За словами президента Україна, йому передали багато детальних даних, включно з прізвищами.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що передасть очільнику Служби безпеки України дані, які отримав від турецького колеги Реджепа Таїпа Ердогана щодо діяльності так званих гюленівських шкіл.

Про це він заявив 3 лютого після спільної зустрічі, відповідаючи на запитання, як Україна збирається боротися з існуванням кількох шкіл, за якими стоїть рух Гюлена, названий чинним урядом Туреччини FETÖ ("терористична організації фетхулахістів).

"Ми з паном президентом довгий час говорили на цю тему дуже детально. Я знаю, що воно вже було на порядку денному між Україною та Туреччиною. Багато років воно не вирішувалося. Сьогодні я отримав дуже детальні речі, факти від президента Ердогана, навіть різні прізвища. Всю цю інформацію я вже передав нашому керівнику Служби безпеки України, який повинен цим питанням займатися", - сказав Зеленський.

У ніч проти 16 липня 2016 в Туреччині сталася спроба державного перевороту. Цієї ж ночі світ дізнався ім'я головного ворога турецького президента - Фетхуллаха Гюлена, який вже більше 15 років живе у США. Його Реджеп Ердоган звинуватив у бажанні захопити владу в країні. 

Президент влаштував хвилю репресій в Туреччині і закликав низку інших країн, зокрема Україну, очиститися від впливу "терористичної організації Фетуллаха Гюлена (FETÖ)", яка діє у всьому світі.

Якісь організації існують, але доказів того, що вони терористичні, у турецької влади немає. Це ціла система освітніх установ, які пов'язані з рухом Гюлена або були відкриті випускниками його ліцеїв та приватних вишів. Про "ворогів" Ердогана в Україні читайте в матеріалі ТСН.ua.

Відео Нові арешти у Туреччині: затримали племінника та племінницю Фетхулли Гюлена

Залиште свій коментар

Вибір редакції