В Україні планують дозволити подвійне громадянство з країнами ЄС

В Україні планують дозволити подвійне громадянство з країнами ЄС

Фото: УНІАН

Подвійне громадянство з РФ буде заборонено.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що в Україні невдовзі можуть дозволити подвійне громадянство з країнами ЄС.

Про це він сказав 5 березня під час брифінгу.

За його словами, так буде можливість тримати ореол української присутності у світі, як одного цілого, і громадянин України, який виїхав на постійне місце проживання, наприклад, до країни ЄС, у перспективі зможе стати і громадянином цієї країни ЄС, і залишитися водночас частиною українського простору, зберегти український паспорт.

"Що ви побачили в рішенні РНБО? Ви побачили контури позиції держави, яка має бути відображена в майбутньому в законодавстві щодо участі осіб із подвійним або множинним громадянством у державному житті України. Політика, яку ми реалізовуватимемо, складається з двох елементів. Ми плануємо дозволити подвійне громадянство з країнами ЄС, країнами світу, які є для нас дружніми, які не становлять для нас жодної загрози, і список цих країн калібруватиме, він залежатиме від деяких критеріїв", - сказав Кулеба.

Він додав, що потрібно "тримати разом мільйони українців, розкиданих усім світом і не заважати їхній інтеграції у суспільство". Водночас він зазначив, що буде встановлено низку обмежень на подвійне громадянство для депутатів парламенту, міністрів. Також не буде дозволено подвійне громадянство з РФ.

Нагадаємо, що РНБО доручила Кабміну розробити законопроєкт щодо подвійного громадянства. За словами Олексія Данілова, питання подвійного громадянства є вкрай важливим для держави.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1664
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація