В Україні стартували дострокові вибори до Ради: основні дати передвиборчої кампанії. Інфографіка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дострокові вибори відбудуться 21 липня.

Від 24 травня в Україні офіційно стартувала передвиборча кампанія дострокових парламентських виборів у зв’язку із указом президента Володимира Зеленського про розпуск чинної Верховної Ради VIII скликання.

Указ про розпуск парламенту та проведення дострокових виборів був опублікований 23 травня. У ньому була також визначена і дата їхнього проведення – 21 липня. Закон про вибори народних депутатів також чітко визначає графік виборів.

У ЦВК наголосили, що вибори відбудуться за старою системою – 225 депутатів за партійними списками і 225 за мажоритарними округами. Варто підкреслити, що кілька мажоритарних округів розташовані на окупованих територіях, де вибори провести неможливо. А тому склад парламенту, як і попереднього разу, буде неповним.

Водночас, там підкреслили, що без зміни процедури закупівель Центральна виборча комісія в двомісячний термін не встигне підготувати вибори, закупити бюлетені, тощо.

графік виборів до Ради, інфографіка
ТСН.ua

Оскільки 24 травня розпочалась кампанія, то депутати вже мають змогу реєструватися на вибори.  26 травня Кабінет міністрів України повинен перерахувати ЦВК кошти для проведення парламентських виборів, а за день до того, 25 травня, Центрвиборчком мусить опублікувати розцінки на передвиборчу рекламу.

До 31 травня ЦВК повинна сформувати окружні виборчі комісії, а до 5 липня – дільничі виборчі комісії. Варто зазначити, що своїх представників до окружних виборчих комісій мають право подавати фракції, які присутні у парламенті, а також лише ті партії, які брали участь в виборах 2014 року.

До 10 червня партії повинні провести з’їзди та сформувати списки кандидатів у депутати. Самовисуванці можуть подавати документи до 20 червня. Загалом же останнім днем реєстрації кандидатів у депутати є 25 червня. Наступного дня у ЦВК відбудеться жеребкування та визначення номерів партій у виборчому бюлетені. До 30 червня учасники виборів ще мають змогу знятися із парламентських перегонів.

Для внутрішньо переміщених осіб також буде спрощена процедура зміни місця голосування. Останній термін подання заяв для цієї зміни – 15 липня.

18 липня стане останнім днем, коли можна буде опублікувати партійні соціологічні опитування, а 20 липня настане день тиші. На 21 липня заплановане безпосереднє проведення виборів.

Після голосування Центрвиборчком повинен протягом 15 днів визначити результати виборів, а до 10 серпня – офіційно оголосити їх. Новий парламент повинен зібратися і провести перше засідання протягом місяця – не пізніше 9 вересня.

Нагадаємо, згідно з останніми соціологічними опитуваннями лідером електоральних симпатій залишається партія "Слуга народу", яку готові підтримати 43,8% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями. На другому місці – партія "Опозиційна платформа – За життя" із підтримкою в 10,5%. Третю позицію розділяє "БПП Солідарність" – 8,8%, а четверту і п'яту відповідно "Батьківщина" (7,3%) і партія "Сила і честь" на чолі з Ігорем Смешком (5,1%). 

Відео Соціологи із групи "Рейтинг" повідомили про партійні уподобання українців

Абсолютним лідером є партія "Слуга народу". За неї готові проголосувати понад 43% серед тих, хто визначився. На другому місці "Опозиційна платформа" - 10,5 % підтримки. За нею йде партія БПП "Солідарність" – 8,8%.  

Соціологи із групи "Рейтинг" повідомили про партійні уподобання українців

Залиште свій коментар

Вибір редакції