Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україну екстрадували Дмитра Крючкова: його вже доправили в НАБУ

Він підозрюваний у справі багатомільйонних розкрадань кількох обленерго.

В Україну екстрадували особу, свідчення якої можуть зіграти ключову роль на політичній шахівниці. Колишній народний депутат, енерготрейдер Дмитро Крючков ввечері понеділка, 15 квітня, прибув в Україну, йдеться у ТСН.19:30. 

Про екстрадицію ТСН повідомила його найближча соратниця. За її інформацією, його доправили в НАБУ й не виняток, що він свідчитиме проти найближчого оточення президента. Він уже в НАБУ й до нього допущені адвокати. У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі нам підтвердили офіційно факт екстрадиції. 

Дмитро Крючков втік з України 2016 року і відтоді його розшукує НАБУ. Він підозрюваний у справі розкрадання коштів кількох обленерго.

ВідеоСвідчення Дмитра Крючкова у НАБУ можуть загрожувати найближчому оточенню президента

В Україну екстрадували особу, свідчення якої можуть зіграти ключову роль на політичній шахівниці. Колишній нардеп, енерготрейдер Дмитро Крючков сьогодні ввечері прибув в Україну. У наручниках та з охороною його доправили прямісінько в НАБУ. Не виняток, що він свідчитиме проти найближчого оточення президента. Хто такий Дмитро Крючков, і кому можуть загрожувати його свідчення - у сюжеті.

Свідчення Дмитра Крючкова у НАБУ можуть загрожувати найближчому оточенню президента

Схема була така: кілька напівдержавних обленерго погодилися, щоб великі місцеві промислові підприємства платили за вже поставлену електроенергію не їм, а приватній компанії "ХК "Енергомережа", головою правління якої був бізнесмен Дмитро Крючков. Ця фірма потім обіцяла віддати гроші постачальнику обленерго. На тристоронні угоди пішли великі заводи в Запоріжжі, підприємства Харківщини та Черкащини. Однак обленерго гроші від фірми Крючкова так і не отримували. Усього державі завдано збитків на 400 мільйонів гривень.

Світлана Кузьмінська - колишня керівниця Черкасиобленерго. Вона - найближча соратниця Крючкова. Оф-рекордс розповідає, що була лише виконавицею, а вигодонабувачем був народний депутат від БПП Ігор Кононенко. Вона та Дмитро Крючков розповіли ТСН про це під час розмови не на камеру, яка відбулась напередодні затримання Крючкова в Німеччині.

Крючков особисто звернувся до українських та німецьких правоохоронців з проханням про екстрадицію. Поки він летів, його соратниця вже побувала в НАБУ. За її словами, там не хочуть чути прізвища Кононенка, натомість їх цікавлять олігархи та бізнесмени, про участь яких вона також може розповісти. 

"Допит був в рамках 205 справи, у якій вручено допит Крючкову. Я скористалась своїм правом і відмовилась від дачі показів, оскільки не довіряю нашій правоохоронній системі. Я не вірю в те, що будь-які мої покази можуть виправити хід слідства", - розказує помічниця Крючкова Світлана Кузьмінська.

За її словами, Україна до останнього тягнула з екстрадицією Крючкова, оскільки тут не зацікавлені в скандалі навколо високопосадовців. "Німецькі прокурори не розуміли що відбувається, то екстрадують, то ні. Німці тримали під вартою Крючкова, і не розуміли, чого вони його тримають", - додає вона.

Крючков надіслав листа до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, в якому вказав на небажання неупереджено розслідувати схеми в енергетиці НАБУ, через співучасть в них вищих посадових осіб. У нас є цей лист. Назар Холодницький пошту отримав, але ще не встиг проаналізувати.

"Підтверджую, що надійшов рекомендований лист, і він приєднаний до матеріалів провадження", - каже Холодницький. На запитання, на коли призначений допит Кононенка, відмовився відповісти. Мовляв, це зроблять тоді, коли слідство визнає за необхідне.

Крючков - важливий свідок, життю якого загрожує небезпека. "Я більше за це турбуюсь, саме за його життя", - каже Кузьмінська.

В НАБУ поки не кажуть, коли допитуватимуть народного депутата Кононенка. Сам він ситуацію ще не коментував. Крючкова  доставили до НАБУ, де буде проведено його допит. Міру запобіжного заходу обиратимуть завтра, 16 квітня. Правоохоронці проситимуть арешт з можливістю застави.

Кореспондент ТСН Ольга Василевська.

Залиште свій коментар

Вибір редакції