Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В УПЦ КП назвали самоізоляцією рішення РПЦ щодо розриву з Константинополем

Належні до Московського патріархату в Україні мусять зробити вибір.

Рішення Російської православної церкви повністю розірвати стосунки з Константинопольським патріархатом є самоізоляцією для Москви.

Про це заявив речник Української православної церкви Київського патріархату, архієпископ Євстратій Зоря.

"Синод МП повторює політику Кремля - самоізоляція у відповідь на законні рішення міжнародної спільноти", - написав він у Facebook.

Євстратій назвав московського патріарха Кирила "архітектором розділення Української Церкви". Тому, на думку речника УПЦ КП, "йому важко визнати провину за 27 років хибної діяльності, яка затягла всю Повноту Православ‘я у конфлікт".

"Але після нього ситуація рано чи пізно буде вилікувана і РПЦ повернеться у спілкування", - вважає Євстратій Зоря.

В УПЦ КП зазначають, що тепер вірні Української православної церкви Московського патріархату вимушені будуть зробити вибір.

"Тепер перед всіма, належними до МП в Україні, постає питання: йти разом з РПЦ у розділення чи залишатися в єдності зі Вселенським Православ‘ям - через Помісну Українську Церкву?", - зазначив Євстратій.

ВідеоРПЦ розриває зв'язки з Константинополем

Церковний розкол. Російська православна церква розриває відносини з Константинопольським патріархатом. Таке рішення ухвалив священний синод РПЦ на засіданні в Мінську, де головував патріарх московський Кирило. Крок назвали вимушеним, звинуватили в ньому Константинополь. 11 жовтня синод Константинопольського патріархату постановив, що подовжить процедуру надання томосу українській православній церкві. 

РПЦ розриває зв'язки з Константинополем

Нагадаємо, на засіданні Священного синоду РПЦ у Мінську 15 жовтня було прийнято рішення, що Російська православна церква повністю розриває відносини з Константинопольським патріархатом. Також у РПЦ заявили, що не приймають і не будуть додержуватися рішення Константинополя щодо України.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

У Російській православній церкві, своєю чергою, звинуватили Константинополь у "катастрофічному порушенні" єдності світового православ’я. Там також зазначили, що такими діями Вселенський патріархат "легалізував розкол".

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції