В УПЦ МП пояснили наслідки рішення РПЦ розірвати стосунки з Константинополем

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Священики двох церков не зможуть брати участь у спільних богослужіннях.

Рішення Синоду Російської православної церкви про розрив відносин із Константинопольським патріархатом триватиме до тих пір, поки не буде скасовано рішення Константинополя щодо автокефалії Українській православній церкві.

Про це в ефірі Громадського повідомив голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент.

"Думаю, що рішення Синоду говорить нам про те, що до відміни усіх тих "незаконних, антиканонічних рішень" ніякого євхаристійного спілкування із ієрархами Константинопольської патріархії не буде", - сказав він.

За словами Климента, рішення розрив відносин між РПЦ та Константинополем на практиці означатиме "припиненням євхаристійного спілкування, тобто співслужіння між священиками, між єпископами".

"Це, можливо, саме болюче із тих наслідків, які має це розділення, тому що Господь заповідав нам єдність… Але дії Константинопольської церкви були абсолютно свідомі, і звичайно, що Патріарх Варфоломій і найяскравіші представники Константинопольської патріархії розуміли наслідки своїх дій. Вони розуміли, що "порушення канонічного права" обов’язково призведе до розриву євхаристійного спілкування. І в той же час вони свідомо йшли на це", — заявив Климент.

Представник УПЦ МП вважає, що Константинополь "відчутно зрозуміє наслідки своїх рішень" після реакції помісних православних церков.

Варто зазначити, що предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій перебував на Синоді РПЦ у Мінську та брав участь в ухваленні рішення щодо розриву відносин з Константинопольським патріархатом.

ВідеоРПЦ розриває зв'язки з Константинополем

Церковний розкол. Російська православна церква розриває відносини з Константинопольським патріархатом. Таке рішення ухвалив священний синод РПЦ на засіданні в Мінську, де головував патріарх московський Кирило. Крок назвали вимушеним, звинуватили в ньому Константинополь. 11 жовтня синод Константинопольського патріархату постановив, що подовжить процедуру надання томосу українській православній церкві. 

РПЦ розриває зв'язки з Константинополем

Нагадаємо, на засіданні Священного синоду РПЦ у Мінську 15 жовтня було прийнято рішення, що Російська православна церква повністю розриває відносини з Константинопольським патріархатом. Також у РПЦ заявили, що не приймають і не будуть додержуватися рішення Константинополя щодо України.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

У Російській православній церкві, своєю чергою, звинуватили Константинополь у "катастрофічному порушенні" єдності світового православ’я. Там також зазначили, що такими діями Вселенський патріархат "легалізував розкол".

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції