В уряді назвали винного у погіршенні відносин між Україною та Польщею

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Розенко зазначив, що процес пошуку порозуміння має бути максимально деполітизований.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко заявив, що до руйнування українських пам’ятників в Польщі і до плюндрування польських пам’ятників в Україні причетна Росія.

Про це він заявив в ефірі одного з українських телеканалів, передає Урядовий портал.

«Очевидно, що за один день проблему, яка виникла, ми не вирішимо, нам потрібен певний процес порозуміння і я сподіваюся, що в рамках діалогу з Урядом Польщі ми зробимо все можливе, щоб уникнути нікому з нас не потрібного загострення. Адже ми чудово розуміємо хто цим загостренням хоче скористатися, ми чудово розуміємо, що до руйнування українських пам’ятників в Польщі і до плюндрування польських пам’ятників в Україні причетний не хто інший, як Росія», - заявив він.

За словами Розенка, зустріч президентів України та Польщі, яка відбулася наприкінці минулого року, дуже чітко засвідчила прагнення до порозуміння і вирішення спірних питань між двома державами.  

ВідеоМиротворча місія та історичні питання: про що розмовляли президенти України та Польщі в Харкові

Розенко також зазначив, що процес пошуку порозуміння має бути максимально деполітизований.

«Потрібно деполітизувати цей процес, ми повинні відділити внутрішні польські та внутрішні українські процеси від теми двосторонніх відносин, особливо це стосується непростих питань історії. Ми маємо дати можливість дискутувати навколо історичних питань насамперед історикам, ми не повинні накручувати суспільство гаслами чи критикою один одного», - підкреслив він.

Як уже повідомлялося, Україна та Польща домовилися про створення міністерської комісії, що займатиметься вирішенням історичних конфліктів між двома країнами, повідомив президент Порошенко під час брифінгу у Харкові.

Залиште свій коментар

Вибір редакції