В уряді почали шукати нового мовного омбудсмена

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Пошуком займається Міністерство юстиції.

Міністерство юстиції України розпочало пошук нового уповноваженого із захисту державної мови. Триватиме цей процес до 22 травня.

Про це повідомляє пресслужба Мін’юсту.

"У зв’язку з достроковим припиненням повноважень Уповноваженого із захисту державної мови Міністерство юстиції України повинно визначити нового кандидата на посаду мовного обмудсмена.  Відповідно до Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" керівник Міністерства юстиції України як центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, а також Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та керівник центрального органу виконавчої влади у сфері державної мовної політики подають Кабінету Міністрів України по одній кандидатурі на посаду Уповноваженого", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що кандидатом на цю посаду може бути громадянин України не молодший 35 років, із вищою освітою, вільним володінням українською та англійською мовами, а також із досвідом правозахисної діяльності або досвідом діяльності із захисту державної мови. Відповідні заявки прийматимуться до 22 травня 2020 року.

Нагадаємо, 24 квітня уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова вирішила звільнитися із посади. Вона розповіла, що пів року не отримувала зарплату, а "лише витрачала власні кошти на поїздки з Миколаєва до Києва, винаймання там житла тощо". Також їй так і не було створено відомства для роботи.

Відео В Україні призначать мовного омбудсмена та Нацкомісію зі стандартів держмови

Українською - у ресторані, в магазині, в спортклубі, в лікаря та в перукаря. Віднині кожен може розраховувати на обслуговування державною, якщо того прагне. Також згідно із документом, уся передвиборча агітація і теледебати відтепер мають відбуватися  українською, попереджають у Нацраді.    

В Україні призначать мовного омбудсмена та Нацкомісію зі стандартів держмови

Залиште свій коментар

Вибір редакції