Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В уряді пояснили, як вирішуватимуть питання видворення дипломатів із міст РФ, де утримують українців

За словами Климпуш-Цинцадзе, Україна запропонує Росії направити консулів до Ростова-на-Дону.

Україна збирається подати пропозиції про направлення консулів до російського Ростова-на-Дону, де незаконно утримують українців.

Про це заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі "5 каналу".

"Ми будемо подавати свої пропозиції про те, щоб послати своїх консулів до Ростова-на-Дону. Ми з вами розуміємо, у нас є необхідність у тому, щоби наші консули були в Ростові. Через те, що п'ятьох із них вислали з Росії, для нас важливо сьогодні захищати громадян, які зараз або перебувають у в’язницях РФ, або просто перебувають на території РФ. Тому для нас необхідно подати свої пропозиції", - наголосила вона.

За словами Климпуш-Цинцадзе, найпростішим сценарієм, який можна спрогнозувати, є ймовірність того, що Росія дзеркально поверне стільки ж російських дипломатів до України.

"Чи буде це обмін? Я зовсім не сприймаю можливість заміни дипломатів на тих або інших в тій кількості, в якому вони були вислані", - додала вона.

Окрім цього Климпуш-Цинцадзе запевнила, що Україна діятиме у питанні видворення або допуску російських дипломатів у співпраці з західними партнерами.

"Ми будемо діяти у співпраці з партнерами однозначно. Це не буде окремим кроком України, яка самостійно буде вирішувати ці питання в двосторонньому режимі з РФ. Ми долучилися до єдиних дій західної цивілізації щодо видворення так званих дипломатів РФ, а по суті шпигунів, і тому це не крок, відірваний від широкого міжнародного контексту - ми і далі будемо діяти в міжнародному контексті", - резюмувала віце-прем'єр.

Нагадаємо, 14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила про висилку з країни 23 дипломатів РФ і про скасування візиту глави російського МЗС Сергія Лаврова до країни через отруєння в Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. У відповідь РФ оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів.

26 березня слідом за Британією низка країн заявила про видворення російських дипломатів. Серед них і Україна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції