В уряді заговорили про прямі поставки газу з Росії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Прямі поставки запропонувала безпосередньо російська сторона.

Україна не виключає можливості прямих поставок газу з Росії на ринкових засадах та за ринковими цінами.

Про це у п'ятницю, 20 вересня, сказав міністр енергетики і навколишнього середовища Олексій Оржель під час пресконференції, пише УНІАН.

За його словами, з пропозицією про прямі поставки виступила російська сторона під час тристоронніх переговорів. При цьому, для української сторони є головним договір щодо транзиту газу.

"Якщо ми повністю виключаємо політичний момент, і немає жодного політичного тиску з російської сторони, і ми переходимо винятково в економічні відносини, взаємовигідні, і хочу наголосити, вигідні для України, то ми будемо таке розглядати, - сказав Оржель. - Це взаємопов'язані питання і російська сторона говорить про те, що це взаємопов'язані питання (транзит і поставки - ред.). Важливим є те, що для нас первинним є договір транспортування".

Нагадаємо, напередодні Росія підтвердила готовність підписати нову угоду про транзит газу до Європи через газотранспортну систему Україниза європейськими законами. 

Водночас російський міністр енергетики Олександр Новак уточнив, що у разі, якщо не будуть впроваджені нові вимоги ЄС, РФ пропонує подовжити угоду на транзит газу на короткий термін.

Відео На газових перемовинах у Брюсселі про співпрацю Україна й РФ не домовились

Росія нібито погодилась укласти нову угоду з Україною про транзит газу за європейськими правилами. Щоправда, лише тоді, коли ці самі нові правила почнуть діяти на ринку, а це - не раніше 2020 року. До цього запропонували продовжити діючий контракт на кілька місяців.    

На газових перемовинах у Брюсселі про співпрацю Україна й РФ не домовились

Залиште свій коментар

Вибір редакції