В'язниця за недонесення і обов'язкова співпраця з ФСБ. Що входить до скандального "пакету Ярової"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент Росії Володимир Путін підписав "пакет Ярової".

У четвер, 7 липня, президент Росії Володимир Путін підписав ухвалений парламентом "пакет Ярової", запропонований депутатом Іриною Яровою і сенатором Віктором Озеровим. Ці норми набудуть чинності 20 липня.

Поправки щодо позбавлення громадянства і заборону на виїзд з країни для засуджених за статею "теракт" відмінили, однак у документі залишилося ще безліч резонансних положень.

Так, збільшена кримінальна відповідальність за статею "теракт", жорсткішим стало регулювання місіонерської діяльності, позбавленням волі каратиметься недонесення про терористичні злочини, а засуджених за статею "міжнародний тероризм" саджатимуть за ґрати довічно.

Правозахисники, релігійні діячі, адвокати виступали проти прийняття законопроекту. Передусім представники різних релігійних конфесій наголошували, що пункт про місіонерську діяльність ставить під сумнів конституційні основи держави.

Мобільні оператори різко виступили проти зберігання даних про користувачів і заявили, що цей пункт загрожуватиме трильйонними витратами. З проханням не підписувати "пакет Ярової" до Путіна зверталася і Рада з прав людини при президентові та уповноважений з прав підприємців Борис Титов.

ТСН.ua вирішив виокремити основні резонансні положення скандального "пакету Ярової".

1. Неповідомлення про злочин

Кримінальним злочином у РФ стане неповідомлення владі про терористичні злочини. Порушення каратиметься позбавленням волі на термін до одного року.

2. Заклики до тероризму та його виправдання в Інтернеті

Публічні заклики до тероризму або його публічне виправдання в Інтернеті, тобто визнання ідеології або практики тероризму правильною та виправданою, будуть загрожувати штрафом до 1 млн рублів або позбавленням волі на строк до 7 років.

3. Міжнародний тероризм та кримінальна відповідальність за статею "теракт"

Під "міжнародним тероризмом" розуміється теракт за кордоном, у якому постраждали росіяни, скоєний "з метою порушення мирного співіснування держав і народів або спрямований проти інтересів" Росії. За статею "міжнародний тероризм" особа каратиметься довічним позбавленням волі. Нижня планка відповідальності за статею "теракт" підніметься з 8 до 10 років і з 10 до 12, якщо злочин було скоєно групою осіб чи злочин спричинив смерть людини.

Крім того, введено нове визначення поняття "фінансований тероризм". Під ним, окрім іншого, буде розумітися надання грошей з усвідомленням того, що ними фінансується терористична організація.

Віковий поріг за умисний тероризм знижується до 14 років. До обставин, що обтяжує кримінальне покарання, пропонується віднести вчинення злочину в умовах збройного конфлікту або військових дій.

Крім того, малолітніх осіб тепер можна буде судити також за участь у терористичній організації або неповідомлення про участь інших таких же учасників.

Відео Кримінальну відповідальність у Росії відтепер нестимуть підлітки з 14 років

4. Зберігання операторами мобільного зв'язку даних про користувачів

Оператори мобільного зв'язку тепер зобов'язані півроку зберігати дані дзвінків та повідомлень користувачів. Крім того, три роки вони мають зберігати інформацію про те, що дзвінок або повідомлення мали місце в певний день та час. Інтернет-ресурси повинні зберігати мета-дані протягом одного року.

Стосовно цього експерти заявили, що такий пункт загрожуватиме мобільним операторам трильйонними витратами. Загалом проти "пакету Ярової" виступили всі мобільні оператори в Росії і Мінкомзв'язку, а також багато правозахисників.

5. Шифрування даних

Месенджер, соціальна мережа, поштовий клієнт чи сайт, які підтримують функцію шифрування даних, повинні допомагати російським спецслужбам розшифровувати будь-які повідомлення. За невиконання вимоги накладатиметься штраф у розмірі від 800 тисяч мільйонів рублів для юридичних осіб.

6. Місіонерська діяльність

За положеннями "пакету Ярової", не можна вести місіонерську діяльність від імені релігійних об'єднань, мета яких суперечить закону. Також не допускається місіонерська діяльність, спрямована на схиляння до самогубства, перешкоджання отриманню обов'язкової освіти, спонукання громадян до відмови від виконання встановлених законом цивільних обов'язків. За порушення буде накладений штраф до 1 млн руб.

Законопроект обурив релігійних діячів передусім тим, що ті, хто розробляли нові положення про місіонерську діяльність, не проконсультувалися з представниками різних конфесій. Вони вважають, що запропоновані зміни ставлять під сумнів конституційні основи держави, передусім свободу совісті та свободу поширення своїх переконань.

Залиште свій коментар

Вибір редакції