У ЄС пояснили: наслідків референдуму для "асоціації" між Україною та ЄС поки що не буде

Зараз угода застосовується тимчасовим порядком.

Офіційний представник Єврокомісії Маргаритис Схінас заявив, що через референдум в Нідерландах не буде наслідків для угоди про асоціацію та її тимчасового застосування.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Угода про асоціацію ЄС-Україна була підписана. 27 держав-членів її ратифікували наразі. Її також ратифікував Європейський парламент. Ця угода застосовується тимчасовим порядком. І це було одностайне рішення Ради за підтримки 28 держав-членів", - сказав Схінас.

За його словами, наслідків для угоди про асоціацію та її тимчасового застосування не буде. Єврокомісія, як і раніше, зобов'язується розвивати свої відносини з Україною.

Схінас нагадав, що референдум мав  рекомендаційний характер.

Крім того, він заявив, що напередодні ввечері глава ЄК Жан-Клод Юнкер розмовляв на цю тему з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте і головою Європарламенту Мартіном Шульцем.

"Єврокомісія приймає до відома результат вчорашнього референдуму щодо ратифікації угоди про асоціацію з Україною. Це консультативний референдум. Внутрішні процедури ратифікації цієї угоди є питанням, що належить до національної компетенції. Уряд Нідерландів має проаналізувати результати цього референдуму і вирішити, які дії зробити", - сказав Схинас.

ВідеоПетро Порошенко висловив свою думку, щодо результатів референдуму

Також президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер висловив свій жаль з приводу результатів референдуму щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС у Нідерландах. Він назвав підсумки волевиявлення сумними.

Нагадаємо, згідно з результатами екзит-полів, 61,1% голландців проголосували проти асоціації України з ЄС.

Остаточні результати референдуму будуть відомі лише за тиждень. У вівторок, 12 квітня, після оголошення офіційних результатів, про свою позицію заявить голландське уряд. Адже референдум не має прямої дії, він має лише консультативний характер.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: