В Європі відреагували на виступ Тихановської в ПАРЄ та жорстокі затримання в Білорусі

В Європі відреагували на виступ Тихановської в ПАРЄ та жорстокі затримання в Білорусі

Тихановська нагадала, що зараз в Білорусі сотні людей перебувають у в'язницях через їхні політичні переконання.

У Лукашенка немає підстав залишатися президентом Білорусі. Про це заявила лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська у комітеті з політичних справ і демократії ПАРЄ. Сьогодні комітет розглянув ситуацію в Білорусі і запросив на слухання — як Тихановську, так і представника білоруського парламенту.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Тихановська нагадала, що зараз в Білорусі сотні людей перебувають у в'язницях через їхні політичні переконання. Людей б’ють просто на вулицях, і це відбувається у самому центрі Європи. 

Світлана Тихановська каже, що відмовляється здаватися. Опозиціонерка закликає світ запровадити міжнародний тиск на владу Білорусі. 

Відео Білоруська опозиція: у Лукашенка немає підстав залишатися президентом

У Лукашенка немає підстав залишатися президентом Білорусі. Про це заявила лідер білоруської опозиції Світлани Тихановської у комітеті з політичних справ і демократії ПАРЄ. Сьогодні комітет розглянув ситуацію в Білорусі і запросив на слухання як Тихановську, так і представника білоруського парламенту. Детальніше – у прямому включенні.

Білоруська опозиція: у Лукашенка немає підстав залишатися президентом

"Нам потрібен міжнародний тиск на цей режим, на цю людину, яка відчайдушно чіпляється за владу і підтримує режим, який порушує міжнародні норми права і права людини. Нам необхідно домогтися негайного звільнення всіх політичних в'язнів і почати діалог, щоб наша країна могла рухатися далі", – сказала вона.

Спікери від більшості Європейських країн підтримали необхідність діалогу і запропонували майданчики Ради Європи для самого діалогу або для посередництва.

Генсек Ради Європи заявила: "існує небезпека скочування Білорусі до стану беззаконня і політичних репресій".

Примітними в цьому контексті є виступи представника Білорусі — він заявив, що його країна готова оновлювати політичну систему, але не буде цього робити під тиском вулиці чи інших країн. І звинуватив Захід у координації протестів. 

А представники Росії відкинули звинувачення, що вибори в Білорусі були сфальсифіковані. Мовляв, ПАРЄ не може цього стверджувати, бо не було спостерігачів і потрібні докази цьому. Країни Європи до останнього сподівалися, що Росія не буде втручатися в ситуацію на боці Лукашенка. Схоже, Москва зараз робить прямо протилежне. 

І сьогодні з’явилася реакція ЄС на останні затримання. Євросоюз засуджує політичні арешти і вимагає негайно звільнити всіх, хто був затриманий за політичними міркуваннями. Це заява високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозепа Борреля.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів