Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Євросоюзі закликали Україну та РФ діяти у газовій суперечці за Стокгольмськими рішеннями

Київ поінформував Єврокомісію про свою стурбованність через рішення "Газпрому".

Міністерства енергетики України та Росії повинні знайти вирішення ситуації, яка скалася у питанні постачання російського газу до України.

Із такою заявою виступив віце-президент Європейської комісії з енергетичних питань Марош Шефчович, повідомляє УНІАН.

"На думку комісії, така ситуація викликає стурбованість не лише стосовно прямих постачань природного газу в Україну, але, можливо, також стосовно транзиту газу до ЄС. Тому комісія закликає всі зацікавлені сторони, компанії та відповідні міністерства України та Росії знайти негайні рішення відповідно до рішень Стокгольмського арбітражного трибуналу. Комісія готова керувати тристороннім процесом, який в минулому вже виявився ефективним у спірних ситуаціях", - йдеться в заяві.

Шефчович наполягає на тому, що профільні міністри України та Росії мають підтвердити свої позиції надійного постачальника та транзитера газу, як це і було останніми роками.

При цьому українська сторона поінформувала Єврокомісію з приводу можливої надзвичайної ситуації в українській газотранспортній системі. "Це питання, згідно з інформацією, яка наразі доступна комісії, базується на трьох елементах: постійний низький і різний тиск для постачання газу з Росії в Україну для транзиту до ЄС: це явище не є новим і вже розслідувалося ЄК та Європейською мережею операторів газотранспортної системи (ENTSOG) з ”Нафтогазом” та ”Газпромом” у минулому році. Проте за нинішніх обставин (низькі температури, високий внутрішній попит на газ, очікуваний прямий імпорт з Росії) низький тиск в системі транспортування газу стає особливо проблематичним", - повідомили в прес-службі віце-президента Європейської комісії з енергопитань.

Іншим елементом названа відсутність прямого постачання від ”Газпрому” до ”Нафтогазу”: виглядає так, що ”Нафтогазу” та ”Газпрому” не вдалося узгодити умови імпорту природного газу, незважаючи на рішення Стокгольмського арбітражного трибуналу, що призвело до відмови у постачанні природного газу навіть заздалегідь оплачених «Нафтогазом» обсягів. 

У єврокомісара також додали, що зворотні потоки з ЄС в короткі терміни є складним завданням через жорсткі спотові ринки та труднощі для технічної перебудови потоків в рамках газотранспортної системи.

Нагадаємо, "Газпром" розпочинає розірвання всіх раніше укладених з Україною контрактів. Йдеться, як про контракт на поставку газу українським споживачам, так і про договір на транзит газу до Європи. Такий крок у "Газпромі" пояснили тим, що рішення Стокгольмського арбітражу порушило інтереси компанії. Своєю чергою, НАК "Нафтогаз" і польська нафтогазова компанія PGNiG підписали контракт на строкову поставку газу після заяви російського "Газпрому" про відмову від поставок блакитного палива до України. Щоденний обсяг складає понад 60 млн кубометрів.

ВідеоУсі навчальні заклади України припиняють роботу через нестачу газу для опалення

До наступного вівторка не працюватимуть усі дитячі садочки, школи та виші. Цього разу з метою економії споживання газу. Напередодні "Газпром" без пояснень відключив подачу палива Україні і навіть повернув передплату за березень. Зараз у країні на день не вистачає 15-20 мільйонів кубометрів газу. Уряд вже розробив план надзвичайних заходів.

Усі навчальні заклади України припиняють роботу через нестачу газу для опалення

Залиште свій коментар

Вибір редакції