Вакарчук і Рада: як артист двічі ставав народним депутатом і двічі кидав парламент
ТСН.ua
  • Кількість коментарів 3
  • Кількість переглядів 6697

Співак каже, що не залишає політику, а тим більше співпрацю з партією "Голос".

Сьогодні, 10 червня, засновник партії "Голос" Святослав Вакарчук заявив, що складає депутатські повноваження. Історія повторюється: співак вже був у Раді, і залишав її в далекому 2008 році.

ТСН.ua розповідає, як це було понад 10 років тому і як це відбувається знову.

Вакарчук залишає Раду: vol.1

2007 року Святослав Вакарчук взяв участь у позачергових виборах до Верховної Ради України. Він був 15 номером у списку блоку "Наша Україна — Народна самооборона", який підтримував курс тодішнього президента України Віктора Ющенка.

Вакарчук, Наша Україна
УНІАН

У парламенті Вакарчук був членом комітету з питань свободи слова та інформації, а також членом груп з міжпарламентських зв'язків. За свою роботу в Раді співак не подав жодного законопроєкту та лише дві правки.

Частина моїх пропозицій увійшла в деякі законопроєкти, але оскільки завдання Комітету свободи слова та інформації не вважалися пріоритетними, то жоден із законопроєктів так і не дійшов до голосування в сесійній залі... Ви розумієте, що ті люди, які зараз сидять там - узурпували владу. Маю на увазі - система узурпувала, вони створили ілюзію того, що вони щось роблять, нав'язали цю ілюзію людям і тепер ті думають про них так, як вони хочуть, щоб про них думали! Треба це змінювати
пояснював тоді Вакарчук

А вже у вересні 2008-го Вакарчук подав заяву про складання депутатських повноважень. Він заявив, що тодішній склад парламенту не виконав свого головного завдання – будівництва України як європейської держави.

Безперервні міжпартійні та внутрішньопартійні суперечки, якими переймаються ті, хто повинні вести Україну як сучасну державу вперед, деморалізували суспільство усередині країни і підривають її авторитет ззовні
Святослав Вакарчук 2008-го

Тоді артист заявив, що політичне життя країни звузилося до безжалісної боротьби за владу, жертвами якої стають національні інтереси.

За таких умов єдиний шлях бути собою – це піти
Святослав Вакарчук 2008-го

Вакарчук залишає Раду: vol.2

2018-го, приблизно за рік до чергових президентських виборів, Вакарчук почав не просто з'являтись у соціологічних опитуваннях, а й посідати в них провідні позиції. Інтригу тримав довго, але зрештою заявив, що посада голови держави його не цікавить.

Щоб розставити всі крапки над "і", зняти всі питання, офіційно заявляю: я, Святослав Вакарчук, не братиму участь в президентських виборах 2019 року. Я добре усвідомлюю, що зараз, в джинсах можу зробити більше для країни, ніж вдягнувши краватку

Але вже перед достроковими парламентськими виборами 2019-го співак повідомив про створення партії "Голос", з якого він буде йти до Ради. Він очолив список політсили. Серед основних завдань у політиці Вакарчук називав знищення корупції, боротьбу із зовнішнім та внутрішнім ворогом та євроатлантичну інтеграцію України, боротьбу з "приватизацією парламенту олігархами" та брехнею політиків.

Вакарчук
УНІАН

На виборах "Голос" отримав 5.82 % голосів, тобто 17 місць у парламенті. Ще троє нардепів від партії зайшли в Раду, перемігши на одномандатних округах.

розподіл мандатів між партіями, рада 2019, інфографіка

11 березня на з'їзді політичної партії "Голос" її лідер Святослав Вакарчук склав повноваження. Його місце в політсилі зайняла Кіра Рудик. Після цього почали ширитись чутки, що співак незабаром залишить і Раду. Рівно за три місяці це і сталося. 11 червня Вакарчук заявив, що складає мандат депутата.

Сьогодні я зареєстрував заяву про складання повноважень народного депутата України. Вона зареєстрована і сподіваюся, найближчим часом отримає свій належний розгляд. Разом із тим, хочу наголосити, що це рішення ніяким чином не означає, що я припиняю свою політичну діяльність або, не дай Бог, припиняю свою діяльність у партії "Голос". Ми є і будемо однією командою. У нас попереду грандіозні плани»

Вакарчук заявив, що його основною метою на виборах до парламенту було завести туди гідних патріотичних людей, і він це вже зробив. "Тому частково моє завдання виконано", - вважає співак. Він додав, що в його планах великий освітній проєкт, про яких він розкаже пізніше.

Як пише Лівий берег із посиланням на власні джерела, однією із ймовірних причин складання мандату Святославом Вакарчуком були розбіжності його позиції та позиції більшості представників партії "Голос" у питанні про відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Артист нібито відмовився підписувати подання про його звільнення.

Водночас у партії розповіли, що після того, як головою "Голосу" переобрали Кіру Рудик, Вакарчук практично повністю відсторонився від участі в партійному житті. На початку він наголошував на тому, що є звичайним членом команди. Проте, як виявилося, така позиція має і негативні наслідки.

Також Вакарчук не зійшовся з однопартійцями у позиції щодо місцевих виборів, які наближуються. Так, на думку більшості представників партії, їм необхідне більш жорстке позиціювання, а Вакарчук із цим не погоджується.

За ці три місяці, як ви самі бачите, дуже багато змінилось. Ви бачите, як змінився стиль нашої партії, як змінилися командні підходи. І основне завдання, яке я тоді ставив перед Кірою і командою — зробити так, що партія перестала асоціюватися з її лідером, тобто зі мною, вони успішно виконали

Відео Він не здався без бою. Заяви Святослава Вакарчука сьогодні і рік тому

Ще рік тому Вакарчук обіцяв, що йде у політику "всерйоз і надовго". А вже сьогодні ошелешив своїм рішенням скласти мандат народного депутата. Ми вирішили пригадати деякі його заяви, сказані у прямих ефірах перед виборами-2019.  

Він не здався без бою. Заяви Святослава Вакарчука сьогодні і рік тому

 

Залиште свій коментар