Вакарчук — про мораторій на продаж землі: "Всі партії заражені черв'яком популізму"

Вакарчук — про мораторій на продаж землі: "Всі партії заражені черв'яком популізму"

Фото: vk.com/we_love_okeanelzy

За словами Святослава Вакарчука, українські політики не готові брати відповідальність за непопулярні рішення.

Лідер групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук виступив проти того, що протягом 10 років в Україні робота щодо створення чіткої схеми ринку землі не ведеться.

Про це він заявив ТСН.uа.

"Я не проти того, що мораторій не зняли, коли не готовий закон, що регулює перехід на ринок. Я проти того, що мораторій триває вже 10 років поспіль, а головне, що робота зі створення чіткої схеми ринку не ведеться. Проблема в тому, що політикам простіше паразитувати і культивувати страхи людей стосовно цієї теми, ніж реально реформувати ринок землі. Вони просто не хочуть, тому що це складно, цим треба займатися, пояснювати, що до чого", - зазначив він.

"Звичайно, є й агарної лобі, якому такі реформи невигідні, але я б не перебільшував його значення, тому що поряд з ним є прогресивні гравці, готові до вільного ринку землі. Але, на жаль, вони - невеликі пасіонарії, і не готові лобіювати таку ідею. Ця проблема стосується не тільки землі. Наші політики у принципі не хочуть брати відповідальність за непопулярні рішення. Якщо лікар, наприклад, розуміє, що пацієнтові потрібно зробити боляче заради подальшого одужання, він, не замислюючись, робить це. А нашим політикам простіше пустити все на самоплив", - констатував Святослав Вакарчук.

Він упевнений, що в парламенті, на жаль, зараз немає сил, здатних пролобіювати рішення про зняття мораторію. "Всі партії заражені черв'яком популізму. Всі хочуть говорити гасла, які подобаються виборцям. І це - не унікальне явище. Так простіше робити політикам у всьому світі, але в Україні це переходить будь-які межі. Питання в тому, що саме політики повинні демонструвати вищий рівень відповідальності, ніж звичайні люди. А коли політичні інтереси стають важливіше за державні, це дуже небезпечно", - резюмував Вакарчук.

Раніше Вакарчук розповів, якою б була земельна реформа в державі, якби він мав повноваження і право внесення таких змін. 

Нагадаємо, 297 народних депутатів проголосували за продовження мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Заборона діятиме до 2018 року.

Повʼязані теми:

Наступна публікація